7.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Osek vyškolil Jankov a bere tři body

42. R. Kuneš , 50. M. Brabec , 55. J. Hoch , 74. M. Carda , 79. J. Říský (p.) - 70. V. Bürger
22

Po vítězné dohrávce s Dražicemi čekal na Jankov výjezd do Oseku, který chtěl vítěznou náladu zelenobílým zkazit.

Vedení domácích

Domácí začali utkání úvodním tlakem, který vygradoval po deseti minutách hry, kdy po akci Němečka trefil Říský tyč Skálovo branky. Postupně se hra vyrovnala a hlavní iniciativa byla na hostujícím týmu, přičemž aktivní byl zejména Pavel Hájek, jehož pokusy ale Pokorného v brance domácích nerozhodily. Čas postupně plynul, a když už se stovka fanoušků chystala na poločasovou návštěvu bufetu, tak přišla 42. minuta. Při domácí akci se odrazil míč až na vápno, kde čekal Radim Kureš, jehož nechytatelný projektil poslal domácí Osek do vedení.

Padá to tam!

Druhý poločas začal tam, kde ten první skončil a domácí po pěti minutách hry odskočili na rozdíl dvou branek, když na konci rychlého protiútoku stál Milan Brabec. Osek získal potřebné sebevědomí a na hřišti byl jeden tým, který navíc v 55. minutě definitivně rozhodl zápas. Série hostujících chyb nabídla šanci ke skórování Janu Hochovi. Zkušený hráč domácích s grácií neodmítl darovanou šanci a na světelné tabuli už svítil výsledek 3:0. Hosté se sice v 70. minutě dočkali branky na 3-1 zásluhou Vojtěcha Burgera, ale jakékoliv náznaky dramatu za další čtyři minuty rezolutně odmítl Martin Carda, který využil dlouhého nákopu Hocha. Kalich hořkosti si hosté vypili do dna v 79. minutě, kdy sudí Šťastný nařídil po faulu Jirkovského pokutový kop, který proměnil Jakub Říský. Osek tak zdemoloval Jankov poměrem 5-1 a svěřenci Jindřicha Dejmala mají tak na kontě třetí vítězství z posledních čtyř zápasů

TJ Osek
Jan Hoch - kapitán: První poločas byl z naší strany velmi špatný. Chyběl nám pohyb a dělali jsme spoustu chyb. I přesto jsme si dokázali jednogólový náskok díky nádherné střele Kuneše. Druhý poločas už to od nás bylo o něco lepší a povedl se nám vstup, kdy jsme odskočili soupeři na 3:0. Poté jsme polevili, soupeř dokázal snížit pěknou střelou za vápnem, ale naštěstí nás to neznervóznilo a dokázali jsme přidat další dvě uklidňující branky a zaslouženě zvítězili. Za nás bych určil nejlepšího hráče Radima Kuneše, který z pozice krajního obránce vstřelil velmi důležitý první gól.

SK Jankov
Web SK Jankov: Devětatřicet hodin po vítězné čtvrteční dohrávce s Dražicemi nastoupili Jankovští k dalšímu mistrovskému utkání v Oseku. Personální problémy donutily trenéra Ladislava Táborského k nasazení čtyřicetiletého Martina Řezníčka do základní sestavy, na lavičce náhradníků byl připraven ještě o rok starší Petr Maxa. Po vyrovnané první půli se na hostujících fotbalistech ve druhé části čím dál více projevovala únava z náročného programu a to se podepsalo na konečném výsledku, který je pro hosty z Jankova nakonec příliš krutý. Jedinou trefu hostujícího výběru zaznamenal Vojtěch Bürger.