13.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Olešník vyloupil Osek a dál drží třetí pozici

58. J. Hoch (p.) - 38. J. Řepa , 51. J. Martinec , 68. R. Szó
21

Olešník v sobotu zamířil na horkou oseckou půdu, kde chtěli domácí svěřence Jindřicha Dejmala zabodovat.

Třetí pozice patří Olešníku

První minuty utkání patřily jednoznačně sice hostujícímu Olešníku, ale i domácí Osek dokázal nebezpečně hrozit a to rovnou ve dvou velkých příležitostí. Branky se ale fanoušci dočkali až před koncem prvního poločasu, když se ve 38. minutě prosadil parádní střelou jednadvacetiletý Jan Řepa.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale hosté vstřelili na začátku druhého poločasu důležitou druhou branku, o kterou se postaral Jakub Martinec. O sedm minut později ale sudí Smola nařídil pokutový kop pro domácí tým a Osek vrátil do hry kapitán Jan Hoch. Na začátku 68. minuty ale dostali hosté možnost přímého kopu, ke kterému se postavil Robert Szó a brankář Pokorný se jen marně natahoval na parádní trefu olešnického borce. Domácí přežili ještě v závěru utkání pokutový kop, který proti Pokornému neproměnil právě Szó. Zpackaná penalta ale hosty vůbec mrzet nemusela a Olešník si odvezl tři body za vítězství 3-1.

TJ Osek
Jan Hoch - kapitán: Na domácím hřišti jsme přivítali silný Olešník. Bohužel nám chybělo opět několik klíčových hráčů. Od začátku měli hosté herní převahu, ale my v prvních 10-ti minutách měli 2 šance, bohužel jsme neproměnili. Hosté nás celý poločas kombinačně přehrávali a převahu zužitkovali ke konci poločasu po pěkné střele z voleje. Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první. Olešník držel míč a my spoléhali na brejky a standardní situace. Bohužel pro nás to byly opět hosté, kteří vstřelili druhý gól utkání a odskočili nám. Nám se podařilo zkorigovat utkání Hochem z penalty po faulu na Hosnedla, ale za 10 minut Szó trefil krásný přímák a bylo to znovu o 2 góly. V závěru ještě Pokorný chytil stejnému střelci penaltu. Olešník vyhrál zaslouženě, přesto ale musím kluky pochválit. Makali, chtěli, ale bohužel to na výborně hrající hosty nestačilo a ty si po právu odvezli 3 body.