13.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Strakonice obraly o body Malšany z Roudného

9. K. Krejčí (p.) , 82. T. Bílý - 68. V. Kadlec , 75. A. Goretki
22

Zlepšená hra přináší Junioru výsledky i posun v tabulce. V neděli ale došlo na první větší zkoušku v podobě utkání proti Malši, která ale střídá poslední dobou bodové příspěvky do tabulky.

Rychlá branka

Brankář hostů Daniel Havlíček obdržel v minulém kole červenou kartu, a tak kvůli trestu muset mezi tři tyče Roudného nastoupit Šimon Hošna. Brankář s číslem devadesát devět se ani neohřál a už po devíti odehraných minutách hry musel čelit pokutovému kopu, který pro domácí vybojoval Bílý, jenž byl faulován kapitánem hostů Cepákem. K penaltovému puntíku se postavil Karel Krejčí a zkušený útočník poslal Strakonice do vedení. To mohl o pár minut později navýšit aktivní Bílý, ale jeho pokus zastavilo břevno. Malše si dlouho nevěděla rady s pevnou obranou domácích a hosté se tak dostali do prvních šancí až v závěru poločasu. Všechny jejich pokusy ale zlikvidoval brankář domácích Kozlík.

Zasloužená remíza?

Vyrovnávací trefy se tak hostující borci dočkali až v 68. minutě, kdy využil nekoncentrovanosti domácí obrany Viktor Kadlec, který vstřelil jubilejní dvacátou branku letošní sezony. Vstřelená branka vlila Malšanům do žil novou krev a v 75. minutě bylo na hostující střídačce ještě veseleji, když otočil výsledek utkání na stranu Roudného Artur Goretki. Domácí se ale nechtěli vzdát bez boje a v 82. minutě kontrovali brankou Toma Bílého, který si naskočil na centr Krejčího a zakončil nechytatelně pro brankáře Hošnu.

Junior tak nakonec body s Malší dělil a remíza 2-2 přinesla v areálu Na Křemelce parádní fotbal, který si přítomní diváci rozhodně užili.

FK Junior Strakonice
Přemysl Šroub - trenér: Hráli jsme s jedním z nejlepších týmů v soutěži a zvládli jsme získat bod. Jsme s ním spokojeni. Zápasu jsme uzpůsobili taktiku. V defenzivním rozestavení 5-4-1 a vyrážet k brejkům. Vycházelo nám to. Po jednom z nich byl faulován Bílý a Krejči nás dostal do vedení z penalty. Poté měl obrovskou šanci Bílý a nastřelil břevno. Hosté si dlouho nevěděli se zhuštěnou obranou rady. Až před poločasem nás podržel Kozlík třemi skvělými zákroky. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu. Bránili jsme, ale bohužel po našich dvou špatných odkopech z vápna, kdy jsme měli míč na noze, hosté kvalitou zápas otočili. Poté jsme museli hru otevřít. Změnili jsme rozestavení a Bílý hlavou po centru Krejčího vyrovnal. Pak už jsme to dokázali ubránit. Musím hráče pochválit. Skvěle dodržená taktika a srdíčko, které do toho dali, slavilo úspěch.

J. Kozlík [-] - J. Smola [-] , K. Krejčí [-] (92. O. Kafka [-] ) , S. Legdan [-] , T. Prajzler [-] (78. J. Máška [-] ) , L. Fajtl [-] (59. M. Říha [-] ) , B. Kubeš [-] , J. Váchal [-] (29. M. Štöger [-] ) , T. Bílý [-] , R. Zahrádka [-] , L. Pomej [-] (94. D. Míčka [-] )