14.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Olešník doma dokázal přetlačit Týn

10. J. Řepa , 55. L. Vojta
21

V sobotu čekal na Olešník poslední domácí zápas, ve kterém tým okolo Davida Lafaty přivítal týnskou Olympii.

Tři body zůstaly doma

Derby nabídlo parádní fotbal, který přinesl přítomným divákům i rychlou branku, když se po deseti minutách hry prosadil domácí Jan Řepa. Hosté měli šance na vyrovnání, ale jejich pokusy končily buď na pevné defenzivní činnosti domácích, nebo mimo vymezený prostor branka Ondřeje Cihly. Ten byl sice v jednom případě už překonán, ale jeden z hostujících hráčů nedokázal usměrnit míč do odkryté branky.

Olešník naopak dokázal perfektně zvládnout vstupy do poločasu a v tom druhém se domácí opět prosadili po deseti minutách a v 55. minutě to bylo tedy po brance Lukáše Vojty už 2-0. Hosté se pokusili o zdramatizování duelu, ale veškeré naděje na body utichly v 77. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Lukáš Gutwirth. Olešník si náskok proti deseti týnským borcům na place pohlídal a po vítězství 2-0 se posunul na druhé místo v tabulce krajského přeboru. Naopak Týnu patří jedno kolo před koncem podzimu až třináctá pozice.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Václav Mareš - trenér: V Olešníku jsme neodehráli špatný zápas, především ten první poločas byl z naší strany solidní. Domácí se sice ujali vedení, ale my jsme si vzápětí vytvořili několik šancí ke skórování a kdybychom některou z nich proměnili, mohl zápas vypadat třeba úplně jinak. Jenomže, to co mi neproměníme je prostě trestuhodný. Když nedáme gól ani do prázdný branky, tak už nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek, a proto jsme v tabulce tam kde jsme. Domácím gratuluji k vítězství.