11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Souboj nováčků skončil remízou

27

Tři kola před koncem podzimní části došlo ve Stachách na souboj nováčků, který byl zároveň i soubojem tabulkových sousedů.

Zápas s pramálo šancí

Zápas přinesl zajímavý duel, ve kterém měli lehkou převahu z počátku hosté ze Štěkně. Domácí Stachy ale postupně  dokázaly s Otavanem hru vyrovnat a necelá padesátka diváků tak viděla spíše bojovný fotbal, než utkání plné šancí. Ty končily od obou mužstev na vápně a na první branku se tak čekalo až do 32. minuty, kdy poslal hostující Otavan do vedení Miroslav Čížek. Vedení ale hostům vydrželo pouhých sedm minut, než dokázal po chybě Otavanu vyrovnat Jiří Mánek, který stanovil nejen poločasový výsledek, ale i ten konečný.

Ve druhém poločasu totiž šancí ubylo až na úplné minimum a jedinou světlou chvilku za druhých pětačtyřicet minut nabídl až závěr utkání, v němž se hostující hráč dostal do samostatného úniku. Nebezpečnou situaci ale za domácí vyřešil navrátilec do branky Radim Šebánek, který hráče Otavanu vychytal. Remíza 1-1 tedy přinesla dělbu bodů, se kterou nebyl spokojen hlavně hostující Otavan, který chtěl získat ve Stachách všechny body a svého soupeře v tabulce předskočit.

TJ Sokol Stachy
Pavel Mareš - vedoucí mužstva: Spravedlivá remíza. Zápas odpovídal tomu, že proti sobě nastoupily týmy, kterým patří pozice v druhé polovině tabulky. Šancí bylo málo a hosté mohli i vyhrát. Nás ale podržel navrátilec do branky Šebánek.

TJ Otavan Štěkeň
Jan Maršala - trenér: Do Stach jsme jeli pro tři body a tomu jsme přizpůsobili i sestavu, když jsme nastoupili se třemi útočníky. První poločas jsme byli lepší, ale naše snaha končila na vápně. Z jediné kloudné akce jsme se dostali do vedení, ale domácí po naší hrubé chybě brzy vyrovnali. Druhý poločas byl prakticky nekoukatelný a to z obou stran. Nakonec jsme mohli i vyhrát, ale šanci v poslední minutě jsme neproměnili. Za náš výkon jsme si víc než bod nezasloužil.

R. Šebánek [-] - L. Hovorka [-] (66. D. Pek [-] ) , V. Lukeš [-] , F. Bílý [-] , J. Mánek [-] , M. Rypl [-] (46. J. Kadlec [-] ) , D. Červený [-] , M. Šíp [-] , A. Lutovský [-] , J. Řezník [-] , P. Foltýn [-]

M. Havránek [-] - M. Čížek [-] (85. D. Hájek [-] ) , D. Hrubý [-] (46. P. Málek [-] ) , J. Maršala [-] (30. I. Hanák [-] ) , V. Poláček [-] , O. Pavlík [-] , J. Maršala [-] , D. Spišský [-] , V. Kynkor [-] , D. Rybák [-] (56. R. Kuneš [-] ) , D. Soukup [-]

ŽK: 70. F. Bílý , 80. V. Lukeš - 25. O. Pavlík .
Hráči zápasu: R. Šebánek .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: HÁŠA Richard - ŠŤASTNÝ Petr, HEINZL Václav.