2.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Rapotice mají dobrý vstup do sezóny

20

Největší překvapení se ale událo v Nové Vsi. Loni šestý celek konečné tabulky a aktuálně trojnásobný vítěz krajského poháru totiž doma na úvod nové sezony podlehl Rapoticím vysoko 2:5!

Nová Ves mohla jít do vedení

Svěřenci Petra Nedvěda mohli jít kraje utkání do vedení, ale nepřekonali gólmana Laše, poté už tahaly za kratší konec provazu. Rapotice poslal po čtvrthodině hry do vedení hlavičkující Adamenko. Minutu před půlí byl Fuksa krátký na tečovanou střelu Durajky. Už v nastaveném čase první půle ovšem vrátil Novou Ves do hry Krbálek – 1:2.

Druhý poločas si to uz Rapotice pohlídaly

Ani po pauze se však favorit neprobral. Nejprve musel předčasně pod sprchy Novotný, navíc hned poté přidal třetí gól hostů Šmarda. Domácí se nevzdali a po hodině hry vykřesal jiskřičku naděje přesnou hlavičkou Ptáček – 2:3. Jenže naděje Nové Vsi zhasly už po dalších třech minutách. Její obránci předvedli velmi slabý důraz, balon se na hranici velkého vápna dostal opět ke Šmardovi, který ránou přesně k levé tyči vrátil hostům dvoubrankový náskok. To jakoby celek ze Žďárska definitivně uzemnilo, na konečných 2:5 uzavřel skóre jedenáct minut před závěrečným hvizdem svým druhým zásahem v utkání špílmachr Durajka.

Na překvapení bylo zaděláno už po prvním dějství. První šanci měl domácí celek, ale jeho fotbalisté ani natřikrát nedokázali dostat balon za již překonaného gólmana Laše. „To zásadně ovlivnilo další průběh zápasu. Pokud bychom skórovali jako první, zápas by se odvíjel jinak,“ byl přesvědčený trenér Nové Vsi Petr Nedvěd.

FC Rapotice
Tomáš Brabenec, trenér: "Nebudu zastírat, že konečný výsledek je pro nás velkým povzbuzením do dalších zápasů. V úvodu zápasu jsme přežili velkou šanci domácích a pak už jsme měli zápas pod kontrolou. Hráči zaslouží velkou pochvalu.“