11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

39. J. Chytrý , 52. J. Chytrý , 55. F. Jelínek , 76. M. Šmída (p.) - 68. M. Šmarda
16

Rapotice by výhrou povyskočily až na druhé místo průběžné tabulky krajského přeboru. To se ale v Novém Městě ještě nepovedlo, takže zatím zaujímá pátou pozici. Příjemný pohled na tabulku hizdí jen fakt, že právě Rapotice mají i přes postavení v tabulce před nedělní dohrávkou druhou nejhorší obranu soutěže.

Na začátku zápasu už ve 4. minutě mohl Pulkrábek otevřít skóre, ale jeho umístěná střela skončila na tyči Tomáše Laše. To bylo na dlouho prakticky vystříleno. V prvním dějství šance nepřicházely, ani na jedné straně. Za zmínku stojí akce Vrchoviny z 36. minuty, když centr zprava našel opět dobře stojícího Pulkrábka, ale jeho stoprocentní šance zůstala nevyužita. Skóre utkání se měnilo až na konci poločasu, když do vápna neohroženě zatáhl míč Chytrý a z úhlu překonal brankáře hostí - 1:0.

Úvod druhé půle se domácím povedl nad očekávání. Po pár minutách svou druhou branku vstřelil opět Chytrý, když vrátil odvrácený míč obranou po rohu domácích, zpět hlavou pod břevno z hranice šestnáctky - 2:0. Ráz výsledku dal po třech minutách mladičký Filip Jelínek, když s Tadeášem Dobrovolným doslova rozebrali obranu - 3:1. V 60. minutě vyslal bombu opět Pulkrábek, ale v zápase mu chybělo to pověstné štěstí, vedle. V 67. minutě bombu hostí vyrazil Mička před sebe a Šmarda snížil dorážkou - 3:1. Po deseti minutách se kopala penalta, když brankář fauloval, tu bezpečně proměnil Šmída - 4:1. V 82. minutě opět Šmarda mohl snížit, ale jeho střela za velkým vápnem olízla jen břevno Mičkovy branky. Domácí zasloužené vítězství na domácím pažitu.

Reportáž z utkání zaslal Roman Wolker, děkujeme!