3.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Přibyslavice berou tři body

30

Osm branek a červená karta pro hostujícího gólmana - to byl zápas v Přibyslavicích.

Domácí po půli vedli

Asi 80 diváku vidělo zpočátku od obou týmů technickou hru po zemi s celou řadou krátkých přihrávek. Až ve 13. minutě našel obránce Skrobikowski 40 metrovým dlouhým pasem Bukáčka, ten se zbavil obránce a vymetl všechny pavouky v šibenici hostující branky - 1:0. O dalších 10 minut později ve 23. minutě se při dlouhém výkopu brankáře nějak nedohodli hostující brankář s obráncem, míč mezi nimi prošel a Bukáček nikým neatakován dopravil míč do prázdné branky hostů - 2:0. Aby toho nebylo na hosty málo již v nastaveném čase si na centr za obranu nasprintoval Lopatář, který při byl při kličce ve vápně faulován hostujícím brankářem a ten nejen, že šel předčasně do sprch, ale Bukáček stihl proměněnou penaltou svůj hattrick ještě v první půli - 3:0.

Domácí si vedení pohlídali

Kdo si z diváků myslel, že i druhá půle bude opět ve znamení domácích, byl zklamán, protože hostující běhaví mladíci i v deseti byli v některých fázích 2. půle lepším týmem, i když v 72. minutě si zpracoval ve vápně hezkou přihrávku domácí Lopatář a křižnou střelou navýšil skóre - 4:0. Potom ještě Lopatář nedokázal po ideálním  centru z pravé strany dopravit míč do prázdné branky z malého vápna, protože se mu míč zašmodrchal mezi nohama a z šance nebylo nic, naopak to byli hosté, kteří se ke konci utkání začali prosazovat i střelecky. Nejdříve to byl Čumpl, který vystřelil z hranice vápna a s pomocí tyče snížil - 4:1. Poslední domácí gól vstřelil opět Lopatář, který se v 81. minutě „loudal" po nezdařeném domácím útoku zpět z útočného pásma hostů, ale hostující obránci, kteří na něj zapomněli mu nakonec přihráli míč tak, že mu nezbylo než jej opět dopravit do sítě a navýšit na 5:1. Ke konci utkání to byli hosté, kteří nejdříve snížili v 82. minutě Valou na 5:2 a v již nastaveném čase v 91 minutě si zaběhl za obranu hostující Čumpl a přeloboval nestárnoucího domácího 59 letého brankáře Piska na konečných 5:3.

TJ Sokol Přibyslavice
Vojtěch Škorpík (vedoucí): Ze začátku se hrálo opatrnější utkání bez vážnějších šancí. Naštěstí se nám krásným gólem podařilo otevřít skóre. Od té doby jsme byli o trošku aktivnější a navýšili jsme vedení na poločasovych 3:0. Hosté už nastoupili do druhé půle v 10, ale paradoxně byli mnohem nebezpečnější než v plném počtu. První tři body v sezóně už jsme si pohlídali, i přes to, že jsme dostali zbytečné góly a nechali soupeře ještě trochu nadechnout.

F. Pisk [-] - L. Lopatář [-] , L. Drapák [-] (80. S. Roubec [-] ) , P. Mícek [-] (32. P. Šárka [-] ) , F. Dvořák [-] (80. L. Zahrádka [-] ) , J. Uher [-] (63. J. Hricák [-] ) , T. Kuthan [-] (46. J. Rambousek [-] ) , M. Bukáček [-] , P. Čermák [-] , L. Vaníček [-] , J. Skrobikowski [-]