7.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Vladislav ztratila první body

31

Moravské Budějovice jako první obraly o body Vladislav.

Domácí po půli vedli

Lídr tabulky přijel do Budějovic s jasným cílem získat další body. Mohli to potvrdit již v 7. minutě, ale hlavička osamoceného Nováčka v jasné pozici nezamířila mezi tyče. Tím jako by naznačil další průběh utkání. Domácím se vydařil ve 12. minutě po levé straně rychlý útok zatažený Fedrou, jehož přihrávku před vápno prodloužil Čech na úplně volného Horeckého a domácí šli do vedení – 1:0. Ve 14. minutě zakroutil svůj rohový kop přímo do branky Nevoral, ale dorostenec Rumíšek v domácí brance bravurně míč vyškrábl na další roh. Po něm hosté dokonce dostali míč do sítě, ale radost jim zkazil odmávaný ofsajd. Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě průnik Starka po pravé straně, který na poslední chvíli zblokoval hostující obrana a tutovka Petze, který dostal míč za obranu, ale neporadil si s výborným Rumíškem, který vytáhl proti jeho střele další excelentní zákrok.

Domácí si vedení pohlídali

Druhý poločas byl opět v režii hostujících hráčů, kteří se snažili vstřelit branku, ale dnes jim nebylo přáno. Domácí obrana blokovala jejich střely a když něco prošlo, byl na místě vynikající Rumíšek. V obraně domácích exceloval P. Benda, který předvedl snad svůj životní výkon a s přehledem odebíral míč hostujícím útočníků. S přibývajícím časem se vkrádala na kopačky hostí nervozita a domácí obrana fungovala stále bezchybně. Do útoku se domácí moc nehrnuli, ale využívali otevřenou obranu hostí k rušovým útoků. Jejich zakončení však bylo nulové. Snahu hostí alespoň o vyrovnání zabrzdilo v 87. minutě vyloučení Nevorala po druhé žluté kartě, a tak hosté utrpěli první porážku v soutěži.

SK Moravské Budějovice
Libor Stehlík (vedoucí): V dnešním zápase nebylo k vidění moc fotbalové krásy. Hrálo se velmi fyzicky náročné utkání, kde jsme se moc do hry nedostali,ale těsné vítězství jsme vyválčili.

L. Rumíšek [-] - P. Benda [-] , P. Stark [-] , K. Svoboda [-] (90. M. Premar [-] ) , M. Neubauer [-] , M. Pařízek [-] (77. J. Kodajek [-] ) , O. Fedra [-] (46. J. Kosmák [-] ) , J. Horecký [-] , J. Čech [-] (64. M. Premar [-] ) , J. Benda [-] , V. Novotný [-]