7.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Přibyslavice přehrály Rudíkov

30

V okresním derby domácí zabrali a svého soka po výhře přeskočily i v tabulce.

Domácí po půli vedli

Kdo ze 140 diváků přišel na derby o něco později, žádné branky se již do konce 1. půle nedočkal, protože ihned po úvodním hvizdu kopali hosté roh, domácí se zmocnili míče a po rychlém protiútoku dostal v 1. minutě Drapák domácí do vedení - 1:0. Hned v 5. minutě kopali domácí svůj první roh, hosté zapomněli u vzdálenější tyče domácího Kolmana a ten se hlavou nemýlil - 2:0. Ihned po rozehrání se hosté dočkali svého druhého rohového kopu a po závaru v domácím pokutovém území se nejlépe orientoval hostující Mikyska a snížil - 2:1. Do konce půle měli domácí mírnou územní převahu, ale nic podstatného se již nedělo.

Domácí si vedení pohlídali

Druhá půle začala stejně, domácí i přes snahu hostů měli míč více na svých kopačkách a svoji převahu vyjádřili brankou Uhra v 53. minutě - 3:1. Hosté měli snahu s utkáním něco udělat a dva hbití útočníci zaměstnávali domácí obranu rychlými brejky, ovšem domácí obrana se s tím poradila. Nedáš dostaneš se potvrdilo v  81. minutě, kdy Kolman nedokázal hlavou z bezprostřední blízkosti skóre navýšit, míče se zmocnil hostující Kotačka, postupoval středem hřiště, domácí obrana proti němu nevystoupila, a tak se v pohodě z cca z 20 metrů opřel do míče a vymetl domácí šibenici - 3:2. Hosté se sice do konce utkání snažili, ale domácí je v posledních minutách k ničemu nepustili a navíc v již nastaveném čase v 91. minutě se z levé strany opřel domácí Bukáček levačkou do míče a nechytatelnou křIžnou střelou stanovil konečný a zasloužený výsledek utkání - 4:2.

TJ Sokol Přibyslavice
Vojtěch Škorpík (vedoucí): Parádně nám vyšel úvod a celkově jsme byli lepší celý první poločas, kdy jsme mohli přidat i více gólů. Druhá půle byla vyrovnaná a své šance měli i hosté. Jsme rádi, že jsme zvládli závěr a vedení ubránili.

M. Kourek [-] - J. Kolman [-] (89. T. Kazda [-] ) , L. Lopatář [-] , J. Rambousek [-] (55. P. Šárka [-] ) , L. Drapák [-] , T. Kuthan [-] (55. M. Bukáček [-] ) , J. Uher [-] (76. L. Zahrádka [-] ) , J. Skrobikowski [-] , L. Vaníček [-] , P. Čermák [-] , F. Dvořák [-]