12.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Radešínka bere tři body

23

Domácí zvládli důležitý souboj a na svého soka se dotáhli v tabulce.

Domácí po půli vedli

Domácí se do svého tabulkového souseda zakousli a v úvodu byli lepším celkem. První šanci měl Šacl, který se zjevil mezi stopery, ale jeho střela levou nohou mířila vedle. Poté byl po centru zprava v tutovce Josef Požár, ale parádně jej vychytal Mezera a před Jinkovou dorážkou už bylo pískáno. Ve 14. minutě hosté propadli ve středu obrany, míč si našel Jinek a obstřelil Mezeru - 1:0. V 19. minutě se uvolnil Novotný na pravé straně a jeho centr našel Josefa Požára, který tentokrát nedal brankáři hostů šanci - 2:0. Poté domácí upustili od aktivní hry a nakonec za to byli potrestáni ve 37. minutě, když si na kolmici za obranu naběhl Jirka a obstřelil Sklenáře - 2:1.

Domácí si vedení pohlídali

Po přestávce hru hostů oživil střídající Průža a hrála se vyrovnaná partie. Největší šanci Polné měl střídající Bohdálek, ale Sklenář byl na místě. Pojistku přidali domácí až v samém závěru, kdy Lhoták v souboji udržel míč, ten se odrazil k Mužátkovi, který jej nekompromisně poslal za brankáře Mezeru - 3:1.

FK TJ Radešínská Svratka
Petr Šustáček (trenér): Zápas jsme začali ve výborném tempu a po dvaceti minutách jsme šli po gólech Jinka a Požára do zaslouženého vedení, ale po třiceti minutách jsme ubrali a zbytečně jsme soupeře pustili do hry, čehož dokázal využití a snížil na 2:1. O přestávce byla nastavená taktika zřejmá - nastoupit aktivně a nenechat se zatlačit před vlastní vápno. Naštěstí jsme hráli pozorně z obrany a narozdíl od jiných zápasů jsme nechybovali, což rozhodlo o naší výhře proti kvalitnímu fotbalovému soupeři. Sladká tečka přišla na závěr, kdy si ve vápně našel odražený míč Mužátko a po necelých dvou minutách na hřišti upravil rumunskou placirkou pod břevno skóre na konečných 3:1.

V. Sklenář [-] - J. Požár [-] (80. F. Vrbas [-] ) , D. Novotný [-] , Z. Starý [-] , V. Skryja [-] , D. Požár [-] , M. Blaha [-] , J. Janů [-] (87. M. Mužátko [-] ) , M. Šacl [-] , O. Klimeš [-] (65. P. Lhoták [-] ) , A. Jinek [-] (65. J. Liška [-] )