13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

22. K. Eliáš , 29. J. Pokorný , 52. K. Eliáš , 68. J. Pokorný , 76. D. Skála - 90. T. Janů (p.)
21

Domácí zabrali a slaví díky jasné výhře tři body.

Domácí po půli vedli

Prvních patnáct minut patřilo hostům z Počítek, kdy jim ke skórování pokaždé chyběl krok nebo šla střela těsně mimo. Poté z první šance udeřili domácí, Pokorný našel uličku pro Eliáše, který prostřelil Šobeje - 1:0. Chvíli na to se hosté dožadovali pokutového kopu, ale po konzultaci hlavního sudího s pomezním, jim nebylo vyhověno, jelikož Procházka hrál míč jako první. Oboustranně šlo o útočné utkání, především Filippi domácím zatápěl, ale branku opět vsítili domácí. Výkop prodloužil Ganzwohl na Pokorného, který ustál souboj s obráncem a zvýšil - 2:0. Do poločasu si ještě oba celky připsaly nějakou střelu na branku, ale oba brankáři byli na místech.

Domácí si vedení pohlídali

Druhou půli naopak lépe zahájili domácí, křížný balón si perfektně zpracoval Eliáš a bez otálení přehodil brankáře hostí 3:0. Hosté ale nesložili zbraně, jejich dobře kopnutý přímý kop, ale skvěle chytil Procházka a v další situaci mu pomohla tyč. Jenže branka opět padla na druhé straně, míč se po rohovém kopu dostal k Pokornému, ten si jej přehodil na druhou nohu a ani tuto střelu Šobej nedokázal vytěsnit mimo tři tyče - 4:0. Pátou branku přidal po obrovské chybě Skála, když mu bylo namázáno na šestnáctku soupeře - 5:0. Pro hosty kruté, navíc když z další svojí šance opět orazítkovali tyč. Nakonec se přeci jen podařilo hostům dát branku, z penaltového puntíku se nemýlil Janů - 5:1.

TJ Velký Beranov 1975
Richard Ganzwohl (hráč): Výsledek je pro nás snový, ale popravdě neodpovídá průběhu utkání. Hosté byli ve hře dopředu lepší i nebezpečnější. Naštěstí my jsme tentokrát své šance proměnili a potvrdili jsme doma bod z venku.

P. Procházka [-] - M. Křenek [-] , D. Skála [-] , J. Pýcha [-] , R. Kittler [-] , J. Pokorný [-] (85. V. Vrzal [-] ) , E. Wendl [-] , K. Eliáš [-] (56. M. Vaníček [-] ) , R. Ganzwohl [-] (73. Š. Trnka [-] ) , M. Kovařík [-] (73. D. Sommer [-] ) , P. Kittler [-]