13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

12. M. Formáček , 25. P. Pavlíček , 92. F. Vomela - 65. M. Klimeš (vl.)
22

Domácí berou tři body a dotáhli se na své konkurenty.

Domácí po půli vedli

Hostující hráči vlétli na Jamenské hned od začátku zápasu a v 5. minutě si vytvořili vyloženou šanci, kterou hasili domácí na poslední chvíli. Po dalších pěti minutách se po krásné kombinaci dostali do šance domácí a podél brankáře zakončil Formáček - 1:0. Hned pár munut na to zahrávali hráči Křižanova penaltu, kterou skvěle lapil domácí veterán Špejtek. V 25. minutě dostal domácí Pavlíček nádherný pas za obranu a své sólo proměnil krásně podél brankáře - 2:0. V 30. minutě se řítil sám na bránu Mikeš, toho fauloval hostující brankář a kopala se penalta, nicméně Tlačbaba odmítl skórovat, když přestřelil. Do konce poločasu se dostali hosté do několika vyložených šancí, proti byl však skvěle chytající Špejtek, který podržel domácí tým.

Domácí si vedení pohlídali

Do druhého poločasu hosté vstoupili velkým náporem a pořádně větrali domácí obranu. Jamenští však svým obětavým výkonem, poctivým bráněním a jistým Špejtkem nenechali Křižanovské zakončovat ve vyložených šancích. Až v 65. minutě si po náporu hostů nešťastně srazil centr po odrazu od tyče do vlastní brány Klimeš - 2:1. V 70. minutě vystřelil krásnou křižnou ránu domácí Kaňka, trefil ale jen spojnici. Hosté dál tlačili domácí, ale byli žalostní v zakončení, když neproměnili několik slibných šancí. Domácí do konce zápasu hrozili jen z brejků a v 92. minutě předvedl své umění Vomela, který si nádherně zpracoval míč a poté zakončil pod víko bezmocného brankáře - 3:1.

TJ Sokol Jamné
Richard Špejtek (hráč): Musím naše hráče pochválit za skvělou hru a obětavý výkon v tomto velmi náročném zápase. Zaslouženě bereme tři body, díky čemuž jsme se dotáhli na naše konkurenty v tabulce.

SK FC Křižanov
Martin Petr (hráč): Chtěli jsme pokračovat ve zlepšených výkonech, ovšem to co jsme předvedli tomu neodpovídá. Začátek zápasu byl z naší strany hodně vlažný a domácí šli do vedení. Každý náš útok šel do plné obrany 11 hráčů postavených na domácí půlce. Neproměněná penalta a gol 2:0. Druhou půli jsme to chtěli otočit, ale naše zakončení bylo tragické. Kdyby v 75. minutě byl stav 2:3 nedivil bych se. A na konci v otevřené obraně 3:1. Ostuda, jinak bych dnešní výkon nepojmenoval.

R. Špejtek [-] - M. Klimeš [-] (81. L. Kučera [-] ) , M. Mikeš [-] , P. Pavlíček [-] , V. Formáček [-] , J. Florián [-] , R. Kaňka [-] (60. F. Vomela [-] ) , J. Lokvenc [-] , M. Formáček [-] , J. Kubín [-] , M. Tlačbaba [-]

J. Stupka [-] - L. Liška [-] , P. Kaštan [-] (35. A. Nedoma [-] ) , D. Uhlíř [-] , M. Škorpík [-] , L. Anděl [-] (46. D. Fendrych [-] ) , M. Procházka [-] , J. Milota [-] , D. Bajer [-] (71. A. Fendrych [-] ) , L. Kopáček [-] (60. D. Plocek [-] ) , L. Halámek [-]

ŽK: 33. J. Kubín , 77. M. Mikeš - 31. M. Škorpík , 40. J. Stupka , 80. D. Uhlíř .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: CHROMÝ Karel - MAAR Michal, BURIAN Vít.