1.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Béčko Vlachova Březí přetlačilo Borovou Ladou

9. F. Daniel , 16. P. Dejmek , 44. J. Pešek - 63. D. Demeter , 77. V. Hovorka (p.)
12

Zápasy Vlachova Březí a Borové Lady byly v minulé sezoně jedny z těch nejvyyhrocenějších. Hlavně podzimní zápas ve Březí přinesl tři červené karty. Tentokrát se tyto dvě mužstva setkaly už v prvním kole okresní soutěže.

Jednoznačná partie

Březí začalo zápas aktivněji a kdo nestihl začátek utkání mohl jel litovat. Už po devíti minutách se totiž domácí dostali do vedení, když se prosadila výpomoc z A týmu, František Daniel. Kozlíky branka nakopla a po čtvrt hodině hry to bylo už o dvě branky, když se v pokutovém území Borové Lady ocitl obránce Dejmek a nedal brankáři Dvořákovi šanci. Poté se do hry konečně dostali i hosté, ale jejich šance skvěle pokrývala domácí obrana v čele s brankářem Hodonickým. Čas tak pomalu plynul, a když už to vypadalo, že vedení 2-0 vydrží až do poločasového hvizdu, tak Březí udeřilo potřetí. Ve 44. minutě se prosadil Jaroslav Pešek a stanovil tak poločasové skóre.

Drama v závěru

Březí, vědomo si svého náskoku, hrálo opatrněji a do hodiny hry soupeře z Borové Lady do ničeho napustilo. V 63. minutě ale Demeter vykřesal jiskřičku naděje brankou na 3-1 a v 77. minutě nařídil sudí Antoš pokutový kop pro hosty, který s přehledem proměnil Hovorka. Zápas tak na poslední minuty dostal náboj a hosté se snažili ukořistit aspoň nějaký ten bod. Březí ale tlak vydrželo a slaví tak nakonec těsné vítězství 3-2.

FC Vlachovo Březí B
FB FCVB: Po jednoznačné první půli jsme zbytečně pustili soupeře do hry, ale nakonec jsme náskok udrželi a vstup do soutěže se nám povedl.

D. Hodonický [-] - S. Bečvář [-] , J. Pešek [-] , J. Kouba [-] , F. Šťoural [-] , F. Daniel [-] , V. Le [-] , J. Noha [-] , V. Kautman [-] , R. Bartůněk [-] , P. Dejmek [-]