14.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Třetí remíza kola se zrodila v Lažišti

4. M. Zelený , 20. M. Zelený , 86. J. Hrbek - 29. F. Potůček , 36. F. Potůček , 53. J. Psutka (p.)
14

Třetí remízový zápas, který v sobotu přinesla prachatická okresní soutěž. Po utkáních v Dubu a Strunkovicích došlo na dělbu bodů i v Lažišti.

Šest branek, vítěz žádný

Úvod utkání zvládli lépe domácí hráči Lažiště, kteří se mohou opřít o výkony Marcela Zeleného. Jednatřicetiletý špílmachr pomohl Lažišti i ve čtrnáctém kole, když se v úvodní dvacetiminutovce dvakrát prosadil a poslal domácí do trháku. Jenže hosté nesložili zbraně a Zeleného na druhé straně napodobil Filip Potůček, který do konce poločasu zařídil vyrovnání.

Hosté, kteří zvládli dvoubrankové manko smáznout, byli při chuti a v 53. minutě nařídil sudí Barták pokutový kop pro Svatou Máří. K míči se postavil Jan Psutka, který nedal Vitáčkovi šanci a poslal hosty poprvé v utkání do vedení. Jednobrankový náskok hosté drželi až do samotného závěru. V 86. minutě však Svatá Máří neuhlídala Jana Hrbka, jehož střelecký pokus skončil až v síti.

Divoký zápas tak v Lažišti vítěze nepoznal a po výsledku 3:3 si týmy body dělily.