4.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

První body pro Horní Vltavici! Odnesla to Borová Lada

14. D. Tesař , 31. D. Tesař (p.) , 39. V. Hundsnurscher , 78. D. Tesař , 87. V. Hundsnurscher - 17. R. Kurej , 30. V. Hovorka , 71. V. Hovorka (p.)
15

Souboje čtvrtého kola okresní soutěže na Prachaticku nabídly duel mezi Horní Vltavicí a Borovou Ladou o první vítězství v sezóně.

Pomalý start

Kdo nestihl první čtvrt hodinu utkání, tak o nic nepřišel a práva zábava se pro padesátku diváků rozjela až po čtvrt hodině, kdy gólový účet utkání otevřel domácí kapitán David Tesař. Hosté sice dokázali vzápětí vyrovnat zásluhou Reného Kureje a přesně po půl hodině hry navíc dokázal obrátit kóre utkání na stránu hostí Václav Hovorka, ale opora domácích dostala ve 31. minutě možnost zahrávat pokutový kop, který David Tesař s ledovým klidem proměnil. Remízový výsledek ale vydržel pouhých osm minut, než se do míče opřel Václav Hundsnurscher a poločas tak po pětigólové přestřelce ovládli domácí poměrem 3-2.

Drama? Nikoliv

Do druhé půle měli hosté jasný cíl minimálně vyrovnat utkání a tato možnost se naskytla v 71. minutě kdy sudí Antoš nařídil pokutový kop a k němu se postavil Václav Hovorka. Zkušený matador se při své samčí nemýlil a druhou brankou v zápase vyrovnal. Poslední slovo ale měli opět domácí, kteří v závěru utkání se nejprve opět zásluhou Davida Tesaře vrátili do vedení a pojišťující branku přidal tři minuty před koncem Václav Hundsnurscher. Horní Vltavice tak slaví první body v letošní sezóně za vítězství 5-3 nad Borovou Ladou.