5.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

Borová Lada přetlačila Zbytiny

12

Zbytiny měly po čtyřech kolech nula bodů a tuto nepříznivou sérii chtěli hráči okolo kapitána Pavla Lebedy přerušit na Borovce.

První půle rozhodla

Jenže stejné plány měli i domácí, kteří měli na svém kontě pouze bod a začátek utkání se Borové Ladě povedl na výbornou. Už po třech minutách hry se prosadil snajpr domácích Václav Hovorka a Borová Lada se ujala rychlého vedení. Na tuto branku ale hosté dokázali rychle zareagovat a v 9. minutě svítilo po brance Pavla Lebedy na světelné tabuli skóre 1-1. Vyrovnaná partie pokračovala dál a poslední slovo měli v poločase opět domácí. Ve 43. minutě vrátil vedení na stranu Borové Lady Martin Brož a hned minutu na to zvýšil náskok Daniel Demeter. Závěr poločasu se tak Zbytinám vůbec nepovedl a do druhé půle měl hostující tým jasný cíl.

První výhra vsezoně

Jenže hosté druhý poločas prospali a domácí dokázali jakékoliv náznaky o útok likvidovat. Borová Ladatak nakonec ustrážila vedení 3-1 a slaví první vítězství v letošní sezoně. Naopak Zbytiny na první tři body stále čekají.