8.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Lažiště vedlo o čtyři branky! Málem ale o vítězství přišlo

13

Zápas dvou týmů, které neprožili ideální první třetinu soutěže nabídl zajímavý fotbal, který přinesl rozdílné poločasy.

Strach o výsledek.

První poločas patřil jednoznačně hostům z Lažiště, kteří se ujali vedení už po dvou minutách hry zásluhou Stanislava Faláře. Na rychlou branku dokázal po půl hodině hry navázat další hostující borec Miloslav Vašura a poločas snů uzavřel tři minuty před koncem Tomáš Kočovský, který přestoupil do Lažiště z Vlachova Březí.

Mizivé naděje domácí Vltavice na body navíc o další procenta snížil po deseti minutách hry ve druhém poločase další mladíček Jakub Matulka a zdálo se být o utkání rozhodnuto. Jenže domácí se nevzdali a posledních dvacet minut utkání bylo v jejich režii. Nejprve připravil o čisté konto brankáře Vašuru Adam Grubner, kterého o osm minut později napodobil vstřelenou brankou Dmytro Pavlyshynets. Domácí, jakoby člověk polil živou vodou, a na hřišti bylo jiné mužstvo. V samotném závěru snížil náskok Lažiště na jediný gól svojí druhou brankou v zápase Adam Grubner a poslední minuty nabízely velké drama. Vyrovnání se ale už domácí příznivci nedočkali, a tak Lažiště bere body za vítězství 4-3, které málem skončilo fiaskem.

TJ Vltava Horní Vltavice
A. Wimberský [-] - J. Tesař [-] , S. Horzov [-] , P. Koloman [-] , D. Pavlyshynets [-] , A. Grubner [-] , D. Tesař [-] , M. Štěrba [-] , S. Kordík [-] , J. Fořt [-] , V. Krejsa [-]

FK Lažiště
O. Vašura [-] - T. Kočovský [-] , S. Falář [-] , M. Vašura [-] , V. Matulka [-] , M. Sýkora [-] , M. Domín [-] , L. Městka [-] , J. Hrbek [-] , P. Ostádal [-] , M. Stupár [-]

ŽK: 21. S. Horzov , 25. P. Koloman , 88. J. Fořt - 18. T. Kočovský , 41. S. Falář , 84. J. Pecha .
Hráči zápasu: J. Matulka .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: NEUMANN Karel - POKORNÝ František (N), MIKEŠ Petr (N).