12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

14

Žimrovice o své výhře rozhodly už v prvním poločase pěti góly. Ve druhém už hru kontrolovaly.

Žimrovice vedly o pět branek

Žimrovice přivítaly na svém trávníku mužstvo z Hlavnice. Hosté přijeli do Žimrovic pouze v jedenácti hráčích a za celý zápas se do vážnější šance nedostala. Žimrovice tak byly od počátku dominantním týmem na trávníku. Už po. minutě čtyřech minutách si Jakub Černý obehrál dva hráče, vtrhl do vápna a byl faulován. Penaltu pak s přehledem proměnil nejlepší střelec okresu Fajkus – 1:0. V 6. resp. 8. minutě zablokovala střely Fajkuse resp. Lukáše Škrobánka hostující obrana. Po čtvrthodině hry rohový kop Jakuba Černého našel před vápnem bratra Ondřeje, který vypálil přesně k tyči – 2:0. Po dvaceti minutách střelu Lukáše Škrobánka vyrazil brankář Steiner k Paláčkovi, který ze tří metrů nastřelil pouze Steinera. Ve 26. minutě po autu Hoppa se balon odrazil k Lukáši Škrobánkovi, který s lehkou tečí poslal míč do šibenice – 3:0. Za deset minut po rohu Jakuba Černého se odrazila střela Hoppa k Jakubu Hertelovi, jenž dotlačil zblízka míč do sítě – 4:0. V závěru poločasu pak začala akce u brány u Ondřeje Černého, který posunul přes Paláčka míč k bráchovi Jakubovi, který si míč potáhl a krásnou střelou z dvaceti metrů poslal míč k tyči – 5:0.

Žimrovice přidaly ještě jednu branku

V úvodu druhé části vystřelil Fajkus na Steinera, který míč vyrazil před Lukáše Škrobánka, jenž pečetil výsledek zápasu – 6:0. Žimrovice se s výsledkem uspokojily a začaly pohodlně zápas kontrolovat. Hlavnice se na žádný větší odpor nedokázala zmohnout. Domácí pak navíc prostřídali a dostali se už jen asi ke třem střelám z dálky, které ale brankou neskončily.

Žimrovice v příštím kole jedou do Jakartovic. Hlavnice jede do Kozmic.

TJ Žimrovice
Radek Kříž (trenér): Povedl se nám začátek utkání. Dobře jsme kombinovali, dávali branky. Navíc jsme ještě plno šanci nedokázali zužitkovat. Hosty jsme skoro k ničemu nepustili.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Přijeli jsme pouze v jednácti a podle toho to tak vypadalo. Domácí vyhráli zcela zaslouženě. My jsme neměli ani jednu pořádnou šanci.

D. Šehovič [-] - M. Hopp [-] , F. Paláček [-] (61. J. Schauer [-] ) , L. Fajkus [-] (81. R. Kříž [-] ) , L. Škrobánek [-] (70. A. Dušek [-] ) , R. Hrbáč [-] , M. Režnar [-] (61. J. Ondřej [-] ) , J. Černý [-] (70. D. Lakomý [-] ) , O. Černý [-] , J. Lukačovič [-] , J. Hertel [-]

S. Steiner [-] - D. Lukáš [-] , J. Steyer [-] , O. Pasterňák [-] , P. Jaksch [-] , D. Ochrana [-] , L. Lodňánek [-] , J. Kaván [-] , O. Haas [-] , P. Haas [-] , T. Liška [-]

ŽK: 33. L. Škrobánek - 34. T. Liška , 65. P. Jaksch , 89. J. Steyer .
Hráči zápasu: J. Černý , L. Škrobánek .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: ŠAFAŘÍK Pavel - ČELŮSTKA Filip, HROCH Jan.