13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

12

Štáblovice se brzy ujaly vedení. Stěbořice do poločasu dokázaly vyrovnat. Ve druhé části už branka nepadla.

Nerozhodný poločas

Ve šlágru kola přivítaly ve svém posledním domácím zápase podzimní sezóny Štáblovice mužstvo ze Stěbořic. Do utkání vstoupily lépe Štáblovice, když Sedláček vysunul Mecnera po lajně, který předložil míč jak na stříbrném podnose Veřmiřovskému, jenž s klidem otevřel skóre zápasu – 1:0. Navýšit skóre pak mohl Laovský, kterého skvěle vylapal brankář Štěpán Kramný. Stěbořice pak postupně hru vyrovnávaly. Do první vážnější šance se dostal Jamnický, kterému ale ukopl míč stoper. Pak nedosáhl na rohový kop hlavou František Kramný. Ve 35. minutě byl před vápně faulován Burda a kapitán Martin Fiedler z přímého kopu poslal míč přímo do šibenice - 1:1. Ve zbytku prvního poločasu se už nic podstatného nestalo.

Skóre se už nezměnilo

Úvod druhé části pak patřil hostující družině, která zatlačila domácí před jejich vápno. V 60. minutě pak střílel hostující Jamnický k tyči a Laci jeho pokus u tyče chytil. Za chvíli pak hlavičku Šimona vytláčil Laci skvělým zákrokem mimo tři tyče. Z rohu pak zamířil Šeuer vedle. V poslední čtvrthodině to byly naopak Štáblovice, které přitlačily hosty k jejich pokutovému území. Nejdříve vystil hostující malou domů Veřmiřovský, dokonce obehrál brankáře Štěpána Kramného, ale dostal se ze střeleckého úhlu. Tesař pak špatně vyřešil situaci tři na jednoho. Poslední příležitost po výkopu brankáře Laciho poslal hlavou vedle brány Mecner. Zápas tak dospěl ke spravedlivé remíze.

Štáblovice ve svém posledním zápase jedou do Žimrovic. Stěbořice budou hostit Dolní Životice.

SK Štáblovice
Jan Hochgesandt (trenér): Zápas byl vyrovnaný. Vzhledem k šancím na konci zápasu jsme ale mohli vyhrát. Jinak se zápas hrál na těžkém terénu, kdy se nedalo moc kombinovat.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): S remízou jsme spokojeni. Dneska jí považuji za spravedlivou. I přes těžký terén měl zápas dobré fotbalové parametry. Začátek vyšel domácím o něco lépe. My jsme pak postupně hru vyrovnávali a konec poločasu jsme byli lepší. Vyšel nám i začátek druhé půle, kdy jsme domácí zatlačili, ale šance jsme neproměnili. Poslední čtvrthodinu nás domácí zatračili, ale šance nedali. Remíza je spravedlivá.

Počet diváků: 100. Rozhodčí: HENNIG Antonín - PAVELEK Karel, NEDĚLA Martin.