16.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2023-2024

Nová Ves bere tři body

23

Domácí po dvou brankách v závěru berou cenné tři body.

V první půli branka nepadla

Hosté spoléhali spíše na defenzivnější taktiku a rychlé brejky. Domácí od začátku diktovali tempo zápasu a vypracovali si několik slibných příležitostí, z nichž jedna orazítkovala tyč za zády mladého brankáře Matouše Kubů. Gól však v prvním poločase nepadl a do kabin šli tak v lepší náladě hosté z Pacova.

Domácí v závěru rozhodli

Ve 46. minutě si hosté vypracovali velice slibnou šanci, ale míč za Fuksou neskončil. Nová Ves dále dominovala na hrací ploše a snažila se najít skulinu v obraně Pacova, která zvládala tlaku odolat až do 80. minuty, kdy se k odraženému balónu ve vápně vápně dostal domácí Žák a prostřelil Matouše Kubů - 1:0. Pacov se po obdržené brance mnohem více tlačil do útoku. V 90. minutě si vypracoval velice slibnou šanci, kdy nedříve pálil Říha, jehož střelu zblokovala obrana a následná dorážka Lukáše Kubů nenašla prostor mezi třemi tyčemi. Hned na to soupeř vyrazil do rychlého protiútoku, M. Kubů vyrazil centrovaný balón jen k domácímu Šanderovi, který už měl lehkou úlohu - 2:0.

TJ Slavoj Pacov / web

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě
Ondřej Šandera (trenér): Do zápasu jsem vstupovali s povinností, že musíme v domácím prostředí naplno bodovat. Což se projevilo určitou nervozitou ve hře a nepříliš dobrým řešením finální fáze. Byl to zápas spíše o nás a o tom, jestli dokážeme vstřelit branku a naopak nedarujeme zbytečnou chybou gólovou příležitost soupeři. Nakonec jsme na konci druhé půle zápas zlomili v náš prospěch a tři body bereme zcela zaslouženě.

J. Fuksa [-] - J. Šandera [-] , J. Starý [-] , V. Šandera [-] , M. Žák [-] , T. Sedler [-] , V. Komínek [-] (62. J. Ptáček [-] ) , L. Komínek [-] , M. Kuchta [-] , O. Dacer [-] , S. Růžička [-] (77. V. Novotný [-] )