Kamenice zvládla derby lépe

19

Derby před více než čtyřmi stovkami diváků zaslouženě ovládli domácí.

Domácí po půli vedli

Domácí se aktivity zhostili hned od samého začátku s větším počtem gólových šancí. Pohybově byli lepší, kdy se vše převážně odehrávalo na půlce Žirovnice. V 10. minutě chybělo málo po zmatku hostující obrany. Nakonec byl z toho roh. Po rozehrání rohu byla největší šancí akce Martina Dvořáka. Brankář hostí tutovku vyboxoval na roh. V 15. minutě byl v podobné šanci Zahradník. Míč skončil na tyči. Obdobná šance byla k vidění ve 22. minutě po autu Grázla. Brankář hostí chytil teč od vlastního hráče. Ve 23. přišla Dvořákova druhá šance střelou a měnilo se skóre - 1:0. Nahrávačem první půle byl Grázl. Ve 33. minutě umístil míč na Melzochovu hlavu. Bohužel mimo branku hostí. To samé, ale na hlavu Martina Dvořáka, zopakoval ve 39. minutě. Taky mimo. Ve 43. minutě si první zajímavou šanci vytvořili hosté, kdy utekli po pravé straně naší obraně, ale Přibyl byl na místě.

Domácí si vedení pohlídali

Do druhého poločasu Žirovnice vstoupila aktivnějším fotbalem. Ve 49. minutě kopala Žirovnice volný přímý kop. Příbyl jej vyrazil na roh. Aktivnější fotbal Žirovnice vydržel do 58. minuty. Od této doby začala aktivně na hřišti převažovat Kamenice. To využil v 62. minutě V. Dvořák - 2:0. V zápise je veden jako autor gólu Jůn. Zbytek poločasu se nesl v podobné hře, kdy aktivnější hru předváděla Kamenice. V 72. minutě zahrozila Žirovnice akcí po rohu. Míč skončil na Přibylově břevně.     TJ Slovan Kamenice nad Lipou / FB

FC Slavoj Žirovnice
Ján Kubík (trenér): Kamenice měla velké množství velkých šancí a o výhře mohla rozhodnout už během prvního poločasu. Před druhým gólem podle mého názoru bránil brankáři hráč v ofsajdu, ale nebyla to situace, která by celý zápas rozhodla.