14.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Derby Dubu se Březím vítěze nepoznalo

33. P. Friš , 47. P. Friš , 59. L. Friš - 29. Š. Kouba , 38. V. Kautman , 61. Š. Kouba
14

V rámci čtrnáctého kola došlo v Dubu na druhé letošní derby s rezervou z Vlachova Březí.

Boj!

K derby však vyrazila v podání hostujícího B týmu Březí velmi oslabená sestava, která navíc musela udělat už po třech minutách první změnu po zranění Plachty. Jedenáct statečných hráčů, které doplňoval i připravený trenér Jan Kouba starší, se však domácích nezaleklo a ve 29. minutě šli hosté i do vedení. Dlouhý míč do vápna se po několika hlavičkách snesl na hlavu Šimona Kouby, který překonal brankáře Kadlece vysokým obloukem. Jenže radost z vedení trvala pouze čtyři minuty, než Pavel Friš s nutnou dávkou štěstí vyrovnal. Do poločasu ovšem Březí ještě jednou udeřilo a vedení vrátil zpět na stranu „Kozlíků“ Václav Kautman, který rozkmital své rychlé nohy, obešel Otradovského a následně nekompromisně zavěsil na vzdálenější tyč.

Dělba

Gólové hody pokračovaly i ve druhém dějství, a když Kautman nevyužil svoji gólovku, udeřili domácí. Ve 47. minutě našel Balogh Pavla Friše a rázem bylo opět srovnáno. Po hodině hry se navíc Dub ujal v utkání poprvé vedení, když rohový kop propadl až na Ladislava Friše. Jenže ani domácí si dlouho vedení neužili a hned z následujícího útoku srovnal na 3:3 svojí druhou brankou v utkání Šimon Kouba. Remízový stav po třech brankách nakonec vydržel až do konce zápasu a Dub tak podruhé v sezoně ztratil. Březí naopak získalo první jarní bod.

FC Vlachovo Březí B
FCVB: Chtěli bychom popřít brzké uzdravení domácímu hráči, který musel být po jednou ze soubojů převezen záchrannou službou do nemocnice.

TJ Dub
J. Kadlec [-] - L. Balogh [-] , P. Friš [-] , M. Kadlec [-] , Š. Bartizal [-] , L. Kukla [-] , M. Brož [-] , D. Otradovský [-] , L. Humpolák [-] , J. Zeman [-] , V. Soumar [-]

D. Hodonický [-] - V. Kautman [-] , V. Plachta [-] , J. Pešek [-] , L. Řezník [-] , F. Šťoural [-] , F. Beránek [-] , J. Noha [-] , Š. Kouba [-] , P. Dejmek [-] , R. Lauda [-]

ŽK: 64. Š. Bartizal - 37. L. Řezník , 49. J. Pešek .
Hráči zápasu: Š. Kouba .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - TESAŘ Tomáš (N), LAGRON František (N).