16.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

Návsí rozhodlo ve druhé půli souboj s Pržnem

14

Po vyrovnanané první půli přišla dominance Návsí v druhém dějství.

Návsí zahájilo utkání chybami v obraně, které však hosté nedokázali využít. Po čtvrthodině hry se dostavily i šance ke skórování i na straně domácích, ale byli to hosté, kdo šli do vedení ve 28. minutě po střele Vojtěcha Blažka. Domácí do poločasu stihli vyrovnat. Výstavním provedením přímého kopu potvrdil své kvality Matouš Petružálek. Do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1

Po změně stran dokázali hosté brzdit ofenzivní snažení Návsí pouze v první destiminutovce. V60. minutě propadla domácí obrana a tuniská posila Hrádku Chahreddine Jamaa překlopil sóre na stranu domácích. Po další brance Jana Gallitzdörfera v 60 minutě hosté otevřeli obranu ve snaze posílit útočné snažení a domácí mohli využít mezer v obranných řadách k navýšení skóre na finálních 5:1 po trefách Dominika Šipoše a Tomáše Priečka. Domácí tak zaslouženě připsali další tři body do tabulky soutěže.

SK Návsí
Roman Pyszko, trenér: První poločas byl vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Ve druhé půli bylo vidět, že Pržnu dělalo problémy udržet námi diktované tempo hry.

SK Pržno
Jan Zagrapan, kapitán: Dnes nás může mrzet první půle, kdy jsme neproměňovali šance. Návsí zaslouženě zvítězilo, byli lepší. Od 55. minuty už to bylo jednoznačné, tam nás domácí přehráli.