9.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

Sosnová zápas nezvládla, domácí berou tři body

0

Žandov se pohybuje uprostřed tabulky a má ambice na to, stoupat ještě výše. To Sosnová bojuje s opačným problém. Tým je předposlední a forma také není stále optimální. Na Žandově to chtěla změnit...

V režii domácích, ovšem bez branek

Žandov věděl, v jakém rozpoložení Sosnová přijela a tak se snažil soupeře přitlačit již ze začátku. Měli jsme možnost shlédnout vlastně jen jednostranný poločas, ve kterém byli Žandovští jasně lepší a hosty ze Sosnové přehráli. Z úvodu půle Sosnová dvakrát zbytečně chybovala v obraně a jen díky tomu, že Žandovští netrestali góly, Sosnová neinkasovala. Žandov byl v koncovce nešťastný, nešlo to ani nadále, a proto poločas skončil bez branek. Do šaten se tedy odešlo za bezbrankového stavu 0:0.

Obdobná půle, rozhodující branka až v závěru

Tento poločas se nesl v duchu poločasu prvního. Žandov víceméně hosty k ničemu zásadnímu nepustil a dál si lámal zuby na fantasticky chytajícím Kluchovi, který se, jako nová posila Sosnové, osvědčuje na výbornou. K vidění bylo několik tyček, i břevno. Nakonec domácí přeci jen prolomili onu smůlu v zakončení, to když se prosadil v závěru zápasu, konkrétně v 85. minutě, Josef Lhotka, který tak nakonec ukořistil tři body pro svůj celek. Sosnovští se bohužel nezmohli ani na výraznou šanci, natož na vsítení vyrovnávací branky. Zápas tak v konečném znění skončil 1:0 pro domácí oddíl ze Žandova.

TJ Spartak ČKD Žandov
Václav Pluhař (hlavní pořadatel): „Tak určitě jsme chtěli tři body, protože byli hluboko pod námi a s vítězstvím se počítalo. Průběh i konec utkání tomu také nasvědčoval. Sosnové to dnes nešlo a nedokázala nás pořádně ohrozit. Vlastně ani nevystřelila na branku, takže dnešní výhra je zasloužená a my jsme spokojeni.“

O. Košťák [-] - L. Vaníček [-] , P. Štrupl [-] , O. Džudža [-] (80. M. Plaček [-] ) , T. Vaníček [-] , J. Štěpánek [-] (83. O. Růžička [-] ) , M. Šlechta [-] , J. Semerád [-] , O. Mládek [-] , T. Miko [-] (46. J. Lhotka [-] ) , T. Matějček [-]

Sparta Sosnová
K. Kluch [-] - P. Jantač [-] , J. Růžička [-] , J. Poláček [-] , R. Bodi [-] (70. M. Janovský [-] ) - M. Bango [-] , K. Ritschel [-] , T. Hamata [-] , Z. Sameš [-] , L. Mimra [-] - M. Slipčenko [-] -

ŽK: 65. M. Šlechta - 33. L. Mimra , 77. T. Hamata .
Hráči zápasu: L. Vaníček , J. Lhotka .
Místo: Žandov. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Řezáč Josef - KRÁL Jaroslav, TÁBORSKÝ Josef.