15.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Vyšák začal ve velkém stylu, třetímu týmu tabulky nasázel čtyři góly

0

Lhenice pod vedením nového kouče Zbyška Nováka na první jarní zápas nebudou vzpomínat v dobrém. Za domácí mířili přesně tři nejlepší střelci týmu, navíc se trefil i obránce Pomije a body tak zůstaly ve Vyšším Brodě.

Lhenice nehrály špatně, ale do vedení šli domácí

Do utkání vstoupili lépe hosté ze Lhenic, kteří hned od úvodu přitlačili domácí na vlastní polovinu. Ale na pozornou obranu Vyšebrodských nedokázali vyzrát. A přišla tak studená sprcha v podobě vedoucí branky domácích. Stoper Prochaska přenesl hru a vyslal do brejku Krauskopfa, který si poradil se dvěma obránci, poté obešel vyběhnuvšího gólmana a zakončil do prázdné - 1:0. Domácí se po vstřelené brance dostali do zápasu a byli aktivnější. Ve 27. minutě se pak dostali do dvoubrankového vedení, když po Klímově přímém kopu z pravé strany hlavičkoval na zadní tyči Gondek, vrátil míč na přední tyč, kde připravený Pomije doklepnul hlavou do branky – 2:0. Druhá branka utkání ale spíše vlila krev do žil opět hostům, kteří od té doby převzali iniciativu. Za svou aktivitu byli odměněni už ve 33. minutě, kdy se po kolmici mezi obránce dostal do sóla Iliev a s přehledem obstřelil bezmocného Šestáka. Hosté se dále hnali za vyrovnáním, ale pozorná obrana a dobře chytající Šesták jim nedovolili skórovat.

Šesták domácí podržel

Na začátku druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Lheničtí se opět vrhli do útoku a snažili se výsledek převrátit na svoji stranu. V té době přišla chvíle mladého vyšebrodského gólmana Šestáka, který se postavil mezi tři tyče v 15 letech kvůli nucené absenci obou brankářů Mayra a D. Rapčana. Ten dvakrát zlikvidoval nájezd hostujícího útočníka a poté bravurně zneškodnil velmi dobře zahraný trestný kop, který byl nařízen po faulu na hranici pokutového území. V poslední dvacetiminutovce se hra opět srovnala a v samotném závěru domácí pojistili výhru. Tři minuty před koncem regulérní hrací doby se prosadil po pěkné kombinaci se střídajícím Markem Lukáš Rapčan. V nastaveném čase dal konečnou podobu výsledku Jirkal, který vymetl šibenici hostující svatyni z trestného kopu.

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér): „I když se podle výsledku zdá, že průběh zápasu byl jednoznačný, rozhodně tomu tak nebylo. Naopak, hosté byli velmi aktivní, měli také trochu smůly a navíc je vychytal náš benjamínek v bráně, Jarda Šesták. Toho bych chtěl opravdu vyzdvihnout, zápas se mu povedl a svými zákroky nám pomohl. Ale celý tým utkání odmakal a stál nás hodně sil, byli jsme dobře soustředění až do samotného závěru a díky tomu jsme definitivně pojistili tři body, které budou zlaté! Musíme se dát teď rychle dohromady, uvidíme, jak na tom bude stoper Prochaska, který si zřejmě natáhnul zadní stehenní sval. Se sebezapřením dohrával také Jirkal a mladý Rohlík, kteří ještě pořádně nedoléčili šrámy z generálky. Příště nás čeká další těžký soupeř. Netolice určitě budou chtít na jaře napravit nepovedený podzim, máme se určitě na co těšit.“

SK Lhenice
Zbyšek Novák (trenér): připravujeme

J. Šesták [-] - L. Rapčan [-] , J. Gondek [-] , F. Klíma [-] , F. Kročák [-] (78. V. Marek [-] ) , K. Krauskopf [-] , T. Dibďák [-] , J. Rohlík [-] , A. Jirkal [-] , P. Prochaska [-] (67. M. Vančura [-] ) , V. Pomije [-]

SK Lhenice
P. Boška [-] - V. Pilát [-] , L. Kopf [-] - P. Prenner [-] , T. Tůma [-] , J. Beran [-] , M. Bednár [-] , J. Růžička [-] - R. Pořádek [-] , R. Iliev [-] , M. Mahák [-]

ŽK: 7. L. Rapčan , 30. F. Kročák , 52. V. Pomije , 56. J. Rohlík - 84. J. Beran .
Hráči zápasu: J. Šesták .
Místo: Vyšší Brod. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Ovčáček Josef - VEJČÍK Vít, HOLUB Jaroslav.