--

12. R. Chmelo , 15. Š. Červenka , 61. R. Chmelo , 63. P. Kurtin , 75. D. Kraut , 77. P. Zavadil - 67. A. Krč , 72. L. Koutek
0
Juniorka ševců šesti góly sestřelila Uničov

Juniorka ševců měla k dispozici několik hráčů širšího kádru druholigového áčka, a tak hned od úvodních minut rázně nakročila za třemi body. V deváté minutě ještě po odvráceném rohovém kopu pálil domácí Blanař těsně vedle tyče, nicméně již za tři minuty vypukla první žlutomodrá radost. Centr Motala prodloužil po standardní situaci Rastislav Chmelo hlavou pod břevno a zlínští mladíci šli do vedení – 1:0. To zvýraznili vzápětí, kdy si Malého pobídku za obranu hostů dobře přebral Štěpán Červenka a chytrým lobem z hranice šestnáctky přehodil Uvízla – 2:0. Zlínský útočník byl při chuti. V půlce úvodního dějství opět postupoval ze strany sám na gólmana, tentokrát jej však tísnil jeden z obránců a finální střelu Uvízl vyrazil. Po půlhodině se poprvé připomněli také Hanáci. Jmenovitě to byl Krč, jehož střelu k tyči Adamuška vyrazil a následně si pohlídal i hlavičku toho samého hráče po rohovém kopu. Krč byl vůbec nejnebezpečnější hráč Uničova v prvním poločase. Po přihrávce od Vasilijeva tlačil míč na zadní tyč a zlínský brankář měl plné rukavice práce, aby jeho pokus zpacifikoval. Před přestávkou byl ovšem znovu ve větší permanenci jeho protějšek. Po Zavadilově centru a hlavičce Krauta sice ještě zasahovat nemusel, po dalším kontru Červenky už ovšem na přední tyči znovu prokazoval svoje kvality.

Aktivnější byl po obrátce Uničov a deset minut po změně stran mohli Hanáci snížit. Vasilijev se protáhl po levé straně, odcentroval do vápna, kde Řehákovu hlavičku výtečně zneškodnil Adamuška. Teprve potom zvedli hlavu také domácí. A hned z toho byly dva slepené góly. Nejprve pláchl po hodině hry Rastislav Chmelo, jenž se trefil přesně do šibenice – 3:0. Za dvě minuty se úspěšný střelec proměnil v nahrávače, Petr Kurtin si mazácky pohrál s celou obranou a do prázdné brány zvyšoval již na 4:0 pro domácí. Uničov nesložil zbraně a v půlce druhého poločasu snížil. Jeřábek posunul míč na Krče a ten střelou do protipohybu zrušil Adamuškovo kouzlo – 4:1. Za pět minut rozehráli hosté nakrátko standardní situaci a po následném závaru propálil míč do zlínské sítě Koutek – 4:2. Žádné drama se však nekonalo. Mladí ševci rychle odpověděli. Již za minutu přesprintoval Dominik Kraut obránce soupeře a střelou do šibenice zvyšoval na 5:2. O několik okamžiků později vrátil odražený balon po rohovém kopu do šibenice přímo z voleje také Petr Zavadil a upravil na konečných 6:2.

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Pro Uničov je to možná až trochu krutá porážka, protože hosté předvedli kvalitní výkon a měli ve svém středu velmi šikovné hráče, kteří nás dokázali pozlobit. My jsme však byli nebezpečnější a především produktivnější ve finální fázi, proto je naše vítězství zasloužené, i když výkon v části zápasu úplně optimální nebyl. Když ale bylo nejhůř a dostávali jsme se do úzkých, vždy jsme dokázali odskočit a přidat pojišťující trefu. Výsledek tedy vypadá relativně jednoznačně, ale zápas samotný zdaleka tak jednoduchý nebyl. Tři body jsme si přesto zasloužili.

SK Uničov
Jiří Navrátil, trenér Uničova: Byl to zkrátka den, kdy soupeř trefí neskutečné věci. Dostávali jsme opravdu krásné góly. To nevidíte ani na Realu Madrid. Prospali jsme první čtvrthodinu. Dali jsme soupeři moc prostoru a on toho využil. Dostali jsme dvě branky a museli jsme dotahovat. Otevřeli jsme hru, protože jsme chtěli dát do poločasu gól. Nějaké šance jsme měli, ale gól se nám dát nepodařilo. Po změně stran jsme takových patnáct minut měli velký tlak. Byly tam závary, ale místo toho jsme zase po brejku dostali gól na 3:0 a hned potom i na 4:0. Zlín hrál dobře. Měl tam hráče z áčka, věděli o sobě, byl to pro ně super zápas. Ale výsledek vypadá o hodně horší, než to ve skutečnosti bylo. Předvedli jsme až na začátek bojovný výkon. Ale někdy se to prostě přihodí. Soupeř měl vysokou efektivitu.

J. Adamuška [-] - M. Blanař [-] (61. N. Višněvský [-] ) , M. Jurič [-] , M. Malý [-] , P. Zavadil [-] - R. Chmelo [-] , P. Hlobil [-] , L. Motal [-] , P. Kurtin [-] (80. T. Chuchma [-] ) - D. Kraut [-] , Š. Červenka [-] (68. M. Koller [-] )