--

Šlágr kola pro Žižkov, Chrudim přehrál v poměru 3:1

25. M. Kodr , 45. T. Petrášek , 75. M. Kodr - 46. D. Sixta
0

Boj o čelo tabulky, skvělá návštěva a zasloužená výhra domácích. Viktoria Žižkov přemohla Chrudim a připsala si další tři body.

Vítězná branka padla v nastavení

S přehledem nejatraktivnější střetnutí celého kola mohlo určit, kdo bude blíže postupu do Fotbalové národní ligy. Mírným favoritem utkání byl přeci jen domácí Žižkov, jenž na jaře chytil nevídanou formu. Východočeši před několika koly ještě vedli tabulku, jenže kvůli dvěma prohrám se propadli.

Prvních dvacet minut zápasu nenabídlo nic vážnějšího, diváci se začali bavit až od 23. minuty. Z dálky to zkusil Podrazký, Mrázek s vypětím všech sil míč ztlumil. Za dvě minuty už se Pražané radovali z úvodního gólu. Přihrávku Jakuba Šimkovského dostal do brány Marek Kodr1:0. Druhou branku mohl přidat točenou střelou Volek, jenže těsně minul. Důležitý gól pro domácí padl v nastavení prvního poločasu. Na přesný centr Volka si naskočil Tomáš Petrášek a dobrou hlavičku zařídil domácím dvoubrankové vedení – 2:0

Stoper Kodr přidal druhý gól v zápase

Okamžité snížení přišlo na začátku druhé půle. Rychlou akci Chrudimi zakončil David Sixta a Východočeši byli zpět ve hře – 2:1. Naneštěstí pro hosty to bylo z jejich strany vše. Skoro dvoutisícová návštěva viděla už pouze jednu branku, a to když se podruhé v zápase trefil Marek Kodr. Balon z přímého kopu propadl až k němu a Žižkov čtvrt hodiny před koncem zasadil rozhodující úder – 3:1.

FK Viktoria Žižkov
Zdeněk Hašek: „Pro nás to bylo velmi těžké utkání. Soupeř má velmi dobře organizovaný tým a například po naší vedoucí brance byl vidět znatelný rozdíl ve středu pole, kde to má Chrudim jednoznačně rychlejší než my. Hodně nám pomohla branka na 2:0, ale podobné chyby jako ta při inkasované brance se nám nesmí stávat.“

MFK Chrudim
Pavel Jirousek: "Věděli jsme, že ve Viktorce nás čeká těžké utkání. Přijeli jsme bez dvou stoperů, což byla velká ztráta. Dostali jsme góly ze standardních situací, což bylo nakonec klíčové."

L. Soukup [-] - V. Šandera [-] , Z. Volek [-] (74. J. Trýzna [-] ) , T. Petrášek [-] , L. Křeček [-] (65. M. Hurka [-] ) , J. Marek [-] (79. V. Klán [-] ) , T. Dočekal [-] (87. J. Svatonský [-] ) , M. Kodr [-] , M. Pavlata [-] , M. Podrazký [-] (82. V. Gebert [-] ) , J. Šimkovský [-]