20.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Vysoká se stala prvním jarním přemožitelem Chlumce

26. V. Bělka (p.) , 42. V. Bělka , 74. V. Bělka , 77. J. Homolka - 85. D. Hubený
0

Chlumec nevstoupil do zápasu špatně, na straně Vysoké však úřadoval střelec Vojtěch Bělka, který hattrickem rozhodl o výhře hradeckého týmu 4:1.

Efektivita domácích

V úvodu zápasu byli živější fotbalisté Chlumce. Hosté dostávali domácí Vysokou pod tlak vysokým napadáním. Chlumečtí se dostávali k míčům na polovině soupeře, který musel potenciální nebezpečí hasit fauly. Velkou příležitost si hosté vytvořili po dvaceti minutách hry, včasným zákrokem se však předvedl brankář Vysoké Karel Menšl, který tak udržel bezbrankový stav.

Menšlův zákrok nabudil i zbytek domácího mužstva. V 26. minutě zastavili Chlumečtí postup domácích jen za cenu faulu v pokutovém území. Míč si na penaltový puntík postavil Vojtěch Bělka a s jistotou proměnil. Vedení Vysoké srazilo hosty na zem. Domácí postupem času srovnali krok s aktivním Chlumcem a ještě před poločasem přidali druhou branku, o kterou se postaral Vojtěch Bělka. S vedením 2:0 tak do kabin odcházeli výrazně spokojenější domácí hráči.

Vysoká navyšuje vedení

Gól, který Chlumec inkasoval několik minut před koncem prvního poločasu, poznamenal i jejich další výkon. Hosté se jen s obtížemi probojovávali skrze soustředěnou obranu Vysoké. Domácí naopak trpělivě vyčkávali a hlídali svůj náskok. Trpělivost se jim vyplatila čtvrthodinu před koncem. V 74. minutě zkompletoval svůj hattrick Vojtěch Bělka, aby na něj o tři minuty později navázal střelec čtvrté branky Josef Homolka. Vysoká během tří minut zasadila Chlumci další dvě tvrdé rány, ze kterých už se hosté neměli šanci postavit na nohy. Chlumec sice díky Davidu Hubenému vstřelil v 85. minutě čestnou branku, prohru 4:1 už ale hosté nemohli odvrátit.