29.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Bezbrankový zápas rozhodl Rychnov v penaltovém rozstřelu

0

Devadesát minut nabídlo vyrovnaný a bojovný zápas, který přinesl branky až v penaltovém rozstřelu. V něm byli úspěšnější domácí fotbalisté, kteří tak získali dva body.

Vyrovnaný poločas

V první šanci zápasu se ve třetí minutě objevili hosté, kteří využili rozestupu domácí obrany. Do otevřeného prostoru se dostal osamocený provodovský útočník, který však svým zakončením trefil připraveného gólmana Jana Vránu. V dalších minutách se hrálo oboustranně důrazné utkání plné osobních soubojů. Rychnovští se snažili o průnikové přihrávky na nabíhající hráče, tyto akce však zastavovali pozorní obránci Provodova, kteří zachycovali pasy domácích. Domácí si dobrou šanci vytvořili ve čtrnácté minutě, kdy hlavičku osamoceného hráče vyrážel na roh hostující gólman Libor Vacho. Po většinu prvního poločasu byly dominantní obrany obou týmů. Rychnovští vedli své útoky nejčastěji po krajích zálohy, následné centry do vápna ale zachytávali provodovští obránci včetně brankáře Vacha. Na bezgólovém stavu první půle nic nezměnil ani přímý kop z hranice vápna, který zahrávali hosté a který přeletěl břevno domácí branky.

Bezgólový stav pokračuje

Na začátku druhého poločasu byli nebezpečnější domácí, kteří usadili před provodovským vápnem. V pokutovém území hostů ale byl tak přehuštěný prostor, že se Rychnovští nedokázali dostat ke kloudnému zakončení, většinu balonů proto s většími či menšími problémy sbíral gólman Vacho. Rychnovské převahy v držení míče mohli hosté využívat pro průniky do otevřenějších prostorů. Provodovské centry ale postrádaly přesnost a nenacházely doplňující hráče v pokutovém území. Zápas tak ani po devadesáti minutách hry gól nepřinesl a ke slovu přišly penalty.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější a trpělivější fotbalisté Rychnova, kteří nakonec vybojovali druhý bod díky rozstřelové výhře 6:5.