--

--

0

Mladí ševci na jaře na venkovních hřištích ještě neprohráli a tuto bilanci potvrdili i ve Slatinicích proti HFK Olomouc

Úvod patřil domácím a již ve 2.minutě si Varaďa narazil míč se Soukupem, ale brankář hostí Švec vyběhl včas. Mladí ševci se osmělili o deset minut později, kdy Hlobil napálil míč z dobrých třiceti metrů k tyči. Za šest minut našel Chuchma na zadní tyči Hradila, ten sklepl na penaltu pro Hlobila, jenže zlínský útočník pálil vedle. Ve vyrovnané první půli nakonec rozhodl v předposlední minutě krásně zahraný přímý kop v podání Martina Blanaře, jenž z pětadvaceti metrů vymetl šibenici olomoucké brány.

Do druhé půlky vlétli mladí ševci jako divoká voda. Nejprve po pravé straně utekl Chwaszcz, po jehož centru pálil do obránce Chuchma a následnou dorážku Hlobila zastavila až tyč. Přišly i další šance, ale když je domácí přežili bez úhony, tak sami nečekaně udeřili. Varaďa rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště, balon zakroutil až na hlavu zcela volného Drbala a ten se trefil přesně k tyči a bylo vyrovnáno. Chvíli nato zahrozili Holičtí znovu. Soukup sklepl na Kostorka a ten vypálil těsně vedle. Pak už ale zvedli hlavu žlutomodří a hned v 55.minutě si vzali vedení zpět. Hlobil vysunul Hradila, ten našel hlavu Šimona Chwaszce a zlínský útočník se ve vápně nemýlil. Mladí ševci hráli v těchto fázích střetnutí velmi dobře a šest minut před koncem přidali i zaslouženou pojistku. Chwaszcz vysunul Štěpána Červenku a ten chytrým lobem stanovil konečný výsledek na 1:3.

1. HFK Olomouc
Jaromír Lukášek, kapitán HFK Olomouc: V prvním poločase jsme byli lepší, měli jsme tam nějaké šance, ale paradoxně jsme dostali krásný gól do šatny a prohrávali jsme. Ve druhé půli se nám podařilo vyrovnat a mysleli jsme si, že nás to nakopne, ale brzy na to jsme dostali druhý gól. Pak už nám chyběla síla dopředu, byli jsme málo aktivní a moc šancí si nevytvořili

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Začali jsme vlažně, udělali jsme pár nevynucených ztrát a probrala nás teprve první šance domácích po standardní situaci. To nás nabudilo, zrychlili jsme práci s balonem a především jsme se začali vypořádávat s větší agresivitou domácích. Na důraz soupeře jsme si zvykali téměř půl hodiny, nicméně psychicky nám hodně pomohla výstavní trefa do šatny. Do druhého poločasu jsme vstoupili famózně, vypracovali jsme si tři tutovky, bohužel ani jednu z nich jsme nedokázali proměnit. Naopak domácí po dlouhém nákopu a naší nedůslednosti ve vápně z ničeho nic srovnali. Naštěstí nás to nepoškodilo. Naopak. Začali jsme hrát ještě lépe a výsledek jsme znovu naklonili na svoji stranu. V některých fázích jsme předváděli výborné individuální výkony a vítězství si odvážíme zaslouženě.

F. Mucha [-] - J. Můčka [-] , J. Lukášek [-] , P. Drbal [-] , J. Hlavica [-] - O. Buček [-] (60. D. Hornich [-] ) , J. Bernard [-] , P. Krumpolc [-] (74. O. Bořil [-] ) , O. Kostorek [-] (84. T. Blažkovský [-] ) - P. Soukup [-] , R. Varaďa [-]

M. Švec [-] - Š. Chwaszcz [-] , M. Jurič [-] , P. Zavadil [-] , M. Blanař [-] - N. Višněvský [-] , E. Hradil [-] (83. M. Vašulka [-] ) , P. Hlobil [-] , M. Koller [-] (88. M. Pavlíček [-] ) - Š. Červenka [-] , T. Chuchma [-] (71. P. Nehoda [-] )

ŽK: 67. J. Lukášek , 75. J. Bernard - 77. M. Koller . ČK: 78. J. Bernard .
Hráči zápasu: P. Soukup - Š. Chwaszcz .
Místo: stadion Slatinice. Počet diváků: 100.