Olešná rozhodla už v prvním poločase. Opakujeme stále stejné chyby, postěžoval si Václav Švelch

0

Na hřišti v Lišanech domácí přivítali tým z Olešné. Po první pětačtyřicetiminutovce bylo víceméně rozhodnuto, protože hosté měli navrch čtyřmi góly a od domácích to nevypadalo na žádné zlepšení.

Kdo z přítomných fanoušků čekal nápor domácího mužstva, hluboce se zmýlil. Olešná, hrající se silným větrem v zádech byla od začátku lepším mužstvem, hráči dobře kombinovali a často se pokoušeli o střelbu. Ve 12. minutě přišel uprostřed hřiště o míč Štědronský a následovala rychlá akce hostí středem, na jejímž konci Telvák střelou do protipohybu Z. Řepky otevřel skóre, 0:1. Lišanští po obdrženém gólu přece jen zvýšili aktivitu, ale po šestnáctku, kde většinou přišli o míč a Pavlíčka, který nahradil v brance indisponovaného Fiedlera, mnoho neprověřili. První půle pomalu spěla k závěru s nadějemi pro domácí, že po přestávce budou mít oni po větru prostor k obratu, když ve 41. minutě přišla další ztráta, tentokrát hluboko na útočné polovině. Lišanští se sice stačili stáhnout za míč v dostatečném počtu, ale Helebrant, mající dostatek času i prostoru, vypálil z levé strany přes celou branku a balón dokonale zaplul za zadní tyč, 0:2. Ani ne o minutu později trefil L. Řepka do zad spoluhráče Štědronského, míč se odrazil přesně do kroku Sládka, který zrychlil do sólového úniku a zakončil přesně, 0:3. Ještě než domácí trenér stačil hodit na hřiště jako do ringu pomyslný ručník, přišla prakticky z rozehrávky další ztráta a akce jako přes kopírák s koncovkou Telváka, 0:4

Domácí ve druhém dějství po větru skutečně ožili a postupně zatlačili hosty na obrannou polovinu. Tlak však mimo řady rohových kopů ovoce dlouho nenesl, neboť nyní pro změnu nastalo trápení v koncovce. Jelínek po zpětné přihrávce od Hamouze prováhal uvnitř vápna moment ke střele. Feher protáhl Pavlíčka dalekonosnou střelou pod břevno, kterou hostující gólman vyškrábl před Jelínka, ten se však z dorážky neprosadil. Žalud to zkoušel po únicích z levé strany dvakrát těsně mimo, potřetí, po Bagiho pobídce, zcela volný v šestnáctce vyprášil gólmanovi rukavice. Až v 68. minutě odcentroval Žalud z rohu a balón prošel na zadní tyč, kde nepokrytý Jelínek korigoval prakticky z brankové čáry, 1:4. Ještě chvíli to vypadalo, že by Lišanští mohli nějaký gól přidat, jenže v 76. minutě vystihli ve druhé půli do té doby převážně bránící se hosté Feherovu přihrávku na Žaluda a po rychlé kombinaci do otevřené obrany zvyšoval T. Procházka, 1:5. Feher po chvilce přišel o míč znovu, ale tentokrát pomohl výborným zákrokem Z. Řepka. Kalich hořkosti vypili Lišanští do dna v 87. minutě, když střídající Ledvinka v tisíciprocentní šanci trefil ze tří metrů na brankové čáře olešenského stopera Hlavsu.

SK Lišany
Václav Švelch: Po Lužné druhý zápas s podobným průběhem, o stejných chybách z naší strany a pro nás s podobně devastujícím výsledkem. První půle z naší strany o ničem, útočná aktivita po šestnáctku, rychlý inkasovaný gól po ztrátě míče na polovině hřiště a následném brejku. Tragédie mezi 41. a 44. minutou, kdy jsme školáckými chybami a ztrátami hráčům Olešné doslova nabídli tři slepené góly, a bylo rozhodnuto. Zlepšený výkon a tlak ve druhé půli, ovšem bez momentu překvapení, přinesl přes několik více či méně slibných příležitostí pouze korekci v podobě Jelínkova gólu, nicméně po další školácké ztrátě míče jsme inkasovali po páté. Zkušenější a uvolněně hrající soupeř dokázal klidem v koncovce naše chyby bez milosti trestat, což se o nás rozhodně říci nedá.