--

--

--

0

Juniorka ševců během jarní části sezóny ani jednou nevyšla bodově naprázdno na hřištích soupeřů a tuto bilanci potvrdila i ve svém poslední zápase na půdě Slovácka

Juniorka ševců nezačala v Kunovicích úplně nejlépe. Hned v páté minutě utekl Zavadilovi míč, do sólového nájezdu se dostal Zajíc a brankář Švec díky včasnému vyběhnutí a následnému zákroku jeho tutovku zneškodnil. Hned vzápětí napřáhl Vinkler a balon proletěl těsně vedle tyče zlínské brány. Béčko Slovácka působilo v úvodu živějším dojmem, jenomže žlutomodří v 11. minutě udeřili. Po rohovém kopu prodloužili hosté míč od přední tyče až před bránu, kde se nejlépe orientoval Petr Kurtin a balon poslal nekompromisně pod břevno – 0:1. Domácí fotbalisté měli velkou příležitost ke srovnání skóre pět minut před přestávkou. Chuchma fauloval ve vápně Rusňáka, ale Holkovu penaltu k tyči zlínský gólman lapil.

Ve druhé půli přišlo první vzrušení až po deseti minutách. Domácí Prajza odcentroval od brankové čáry, Švec vyrazil balon pouze k Vinklerovi, jehož pokus do odkryté brány na poslední chvíli zablokoval Jurič. Žlutomodří hosté si vypracovali tutovku v 72. minutě. Hradil prostrčil míč do vápna na úplně volného Kurtina, jenž ovšem v dobré pozici trefil pouze Kohoutka. Závěr střetnutí tak zůstal otevřený a skóre se ještě mohlo měnit na obou stranách. Nejprve v poslední minutě zastavilo parádní Sadílkovu střelu břevno hostující brány, na opačné straně zase vyslal Koller do sóla Kurtina, ale i v tomto případě byl úspěšnější slovácký gólman.

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Ze spousty šancí, které dnes byly na obou stranách, jsme se dokázali jednou po standardní situaci gólově prosadit a díky tomu máme tři body. V celkovém součtu bylo asi nebezpečnější Slovácko, které působilo fotbalovějším dojmem, nicméně i my jsme měli tutovky, po nichž mohlo být o výsledku rozhodnuto mnohem dříve. Nejprve jsme přežili v závěru první půle penaltu, potom velký tlak domácích na začátku druhé půlky. To při nás stáli opravdu všichni svatí. Ale i my jsme měli šance, minimálně dvakrát třikrát jsme šli sami na gólmana, což byly situace, z nichž jsme měli těsný náskok pojistit. Protože se to však nepovedlo, Slovácko zůstávalo ve hře a usilovalo alespoň o vyrovnání. Vzadu jsme ale byli vcelku pozorní a výborný výkon předvedl také brankář Švec, který nás několikrát podržel.