42. D. Hájek , 82. J. Vaníček , 87. T. Srp , 90. D. Hájek - 36. J. Nerad , 72. Z. Joza
0

Souboj týmů z vyšších pater tabulky gradoval v poslední desetiminutovce...

Kulatý nesmysl v celé své kráse

První poločas byl hodně vyrovnaný, obrany dominovaly. Ve 36. minutě se do vedení dostali hosté. Nerad zahrával standardku, těžko čitelný balón nikdo netečoval, ten těsně skočil před brankářem domácích a proklouzl až do branky. Podobně náhodný gól se zrodil i na druhé straně o šest minut později. Tentokrát zahrávalo standardní situaci Hořovicko, Strnad vyboxoval míč pryč a Hájek ho chtěl vrátit zpět do vápna. Vrátil ho ale tak (ne)šikovně, že přeloboval i vyběhnuvšího gólmana a zamířil přesně k zadní tyči.

Osm minut stačí, drahoušku

Druhá půle byla plná soubojů. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, vyložené šance si ale nedokázal vypracovat ani jeden z týmů. Pak ale přišla 72. minuta, hořovičtí ztratili balón na své půli, hra se přenesla na pravou stranu, kde číhal střídající Joza a prostřelil gólmana Herca přesou ranou pod břevno. Hořovičtí poté převzali otěže zápasu a v 82. minutě slavili vyrovnání. Ze strany šel míč do vápna a Vaníček hlavou uklidil k tyči. Tenhle gól spustil osmiminutovku, na kterou karlovarští, hrající za tohoto stavu na remízu, asi jen tak nezapomenou. 87. minuta, Hořovicko 3:2, Srp. A to nebylo vše. Vary se snažily zoufale srovnat, domácí využili rozhozené obrany, Bežó ale trefil pouze tyč. Balón se příhodně odrazil k Hájkovi, a ten si připsal druhou branku v zápase a uzavřel skóre na konečných 4:2.
Hořovicko tak přeskočilo Vary a na třetí Malši Roudné ztrácí pouhý bod.

SK Hořovice
Obránce domácích L. Kaufman: "Ač padlo hodně gólů, tak to byl zápas, kdy nebylo moc šancí. Oba mančafty v podstatě proměnily vše, co měly. Do 80. minuty to byl remízový zápas, za posledních 12-15 minut jsme si ale vítězství zasloužili. Utkání se hrálo ve velkém tempu."

FC Slavia Karlovy Vary
Trenér hostů K. Tichota: "Začátek utkání se vyznačoval hodně nepřesnostmi, nepomohl tomu ani špatný terén. Vyrovnaný zápas, obě mužstva bojovala s nasazením. Rozhodovaly nakonec standardní situace, ve kterých byli lepší domácí a nakonec vyhráli. I když si myslím, že se spíš jednalo o remízový zápas."