Mariánské Lázně prohrály a sestupují

0

Za letního počasí viděli diváci hned osm gólů...

Tři góly během třinácti minut

Aritma vstoupila do zápasu lépe, Mariánky se snažily především poctivě bránit. V 17. minutě přišel první gólový moment, Müller rozehrál do strany na Pánka, který přihrál před prázdnou bránu Vávrovi, a ten uklidil podél brankáře míč do sítě. O osm minut později Müller tentokrát skvěle podržel balón u lajny proti dvěma protihráčům a poslal balón do náběhu Ambruse, jenž postupoval z poloviny hřiště sám na bránu a proměnil. Aritma dál hrozila, šance Müllera nebo Ksandra se ale neuchytily. Až přišel další rohový kop, centr na zadní tyč, Pánek posílající balón zpět před bránu a Ksandr tentokrát v roli úspěšného zakončovatele. Prakticky z rozehrávky Mariánky odpověděly - Kabelák utekl po levé straně a trefou na zadní tyč snížil na 1:3 z pohledu hostů. Tento stav vydržel do konce poločasu.

Jiskřičku naděje uhasil Müller

Hned po příchodu z kabin Mariánské Lázně snížily. Aritma na své levé straně obrovsky chybovala, Kabelák této minely využil a nacentroval na zadní tyč Kafkovi, který hlavou nedal gólmanovi šanci. V následujících minutách Západočeši svého soupeře zatlačili a měli hned několik jasných šancí, především dnes velmi aktivní Kabelák, ale domácí brankář s vypětím všech sil držel svůj tým ve vedení. Aritmu uklidnil Müller, který hlavičkoval přesně po centru Nového. Hosté otevřeli hru, neměli už co ztratit. Toho dokonale využil Pánek, jenž po přihrávkách Müllera, respektive Ambruse, a dvě své šance proměnil.

SK Aritma Praha
T. Kubr (Aritma Praha): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, když jsme vedli 3:0 a soupeře jsme do ničeho nepustili. Totálně jsme propadli na začátku druhé půle, jako kdyby si hráči mysleli, že je zápas rozhodnutý, i když jsme je upozorňovali, že Mariánky rozhodně nic nezabalí. Gól na 4:2 byl zlomový okamžik, výsledek je pro hosty krutý. Asi jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli, ale ne takovým rozdílem."

FC Viktoria Mariánské Lázně
M. Drahorád st. (Mariánské Lázně): "Za první půli nespokojenost, dostali jsme tři góly, i když si myslím, že jsme měli v 5. minutě kopat penaltu po evidentní ruce, nevím, proč ji rozhodčí neodpískal. Druhá půle byla z naší strany vynikající až do té koncovky, s tou jsem nespokojený. Do druhého poločasu jsme vlétli s tím, že chceme zápas otočit, což se nám povedlo až na to proměňování šancí. V tomhle počasí se pak už těžko otáčí, jak jsme dostali na 4:2. Dnešní zápas jsme si ale prohráli sami."

J. Prokeš [-] - F. Turbák [-] , O. Ksandr [-] , S. Komínek [-] , J. Doupovec [-] - I. Pánek [-] , L. Hrabák [-] , M. Ambrus [-] , J. Nový [-] (87. J. Bulíček [-] ) - M. Müller [-] , P. Vávra [-] (77. A. Ibraimi [-] )

D. Šmejkal [-] - J. Bílek [-] , M. Jakubík [-] , A. Novák [-] , V. Kotous [-] - V. Kafka [-] , T. Kabelák [-] , M. Daneziev [-] , M. Drahorád [-] - F. Labai [-] , D. Cinkanič [-]

ŽK: 41. S. Komínek , 55. O. Ksandr , 70. M. Ambrus , 78. A. Ibraimi - 41. T. Kabelák , 72. D. Cinkanič .
Hráči zápasu: M. Müller - J. Kovář , T. Kabelák .