22.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Libodřice doma nezaváhaly! Čtyři góly nadělily Polepům

10

Za letního počasí dorazily hostující Polepy do nedalekých Libodřic. Na hřiště, ze kterého přiveze body jen málokdo. Před hostujícím týmem stál obzvláště těžký úkol, kvůli personální krizi totiž dorazili pouze v jednácti hráčích a musel nastoupit i Jakub Kočí ze sporotvního úseku. Mluvíme-li o absencích, je nutno dodat, že domácí se stále ještě nemohli spolehnout na služby Mialná Pánka, který byl připraven jen na lavice.

Gól

Prvních třicet minut bylo ve znamení vyrovnaného fotbalu. Postupem času se však začínali domácí hráči dostávat do sedla a odměnou jim byl vedoucí gól těsně před koncem poločasu, Šafránek upatnil důraz a po rohovém kopu prostřelil Bartáka v hostující bráně.

Více branek již v prvním dějství nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

První polovina druhého dějství byla pro hosty z Polepy zlým snem. Nejen, že se trefil domácí Lazaryev, ale také musel ze zápasu odstoupit jeden z jejich hráčů, zbytek utkání tak museli dohrávat v oslabení. Avšak ani pro domácí to nebylo jen růžové. V šedesáte minutě si totiž brankář Skočdopole poranil koleno a musel střídat, na jeho místo šel, jindy kanonýr, Pánek.

Libodřice to však nerozhodilo a necelým šesti desítkám fanoušků nadělily ještě dvě branky. O jednu se postaral domácí talent Pěkný a skóre uzavřel hrající trenér Adam Baško.

Libodřice tak vyhráli a navýšily svůj náskok na třetím místě v tabulce.

FK Libodřice
Hrající tenér Adam Baško: Za pěkného počasí nás Polepy trápily jen první poločas. Myslím, že hra byla vyrovnaná tak do 30 minuty, od které jsme soupeře začali tlačit a přehrávat. Díky důrazu Šafránka se nám podařilo vstřelit i branku z rohu před koncem poločasu. Druhý poločas byl už jen v naší režii a bylo otázkou kolik vstřelíme gólů. Soupeře jsme jasně přehráli a po odstoupeni jejich hráče pro zraněni a nemožnosti střídat, tím, že neměli za koho, jsme si došli pro pohodové tři body. Jen škoda, že jsme před početnou diváckou kulisou tech branek nepřidali více. Zápas velice dobře odpískal rozhodčí Veselý.

TJ Polepy
Trenér Ondřej Dvořák: Na výjezd do Libodřic jsme byli zdecomovaní absencemi a zraněními, takže jsme mohli pokusit pouze o zázrak. Před zápasem reálně hrozilo, že nenastoupíme ani v 11 lidech, ale nakonec kopačky obul i viceprezident klubu Kuba Kočí a za jeho obětavost mu patří dík celého týmu. Na průběhu zápasu není moc co hodnotit, byla tu samozřejmě myšlenka alespoň "zaparkovat autobus" na našem vápně a pokusit se uhrát to čistě defenzivním výkonem, což kluci ovšem nemají v krvi a tak se i přes nepřízeň osudu pokoušeli útočit a hrát se soupeřem otevřenou hru, což by se někomu mohlo zdát naivní, ale někdo by odvahu možná naopak ocenil. V našem personálním rozpoložení to pro Libodřice byly bohužel naprosto povinné body. Během utkání se brankáři soupeře přihodilo během rozehrávky zranění kolene a jako klub mu přejeme brzké uzdravení. Tradičně moc děkujeme fanouškům za neutuchající podporu a těšíme se za týden, kdy na domácím půdě budeme mlít Zásmuky.

P. Skočdopole [-] (60. M. Pánek [-] ) - P. Škopek [-] , O. Lazaryev [-] (78. P. Pěkný [-] ) , J. Košík [-] , J. Kovařík [-] , M. Hovorka [-] , L. Pohanka [-] (78. L. Lanc [-] ) , V. Dittrich [-] , P. Batelka [-] , A. Baško [-] , F. Šafránek [-]

TJ Polepy
O. Barták [-] - J. Kočí [-] , Š. Jindra [-] , V. Kočí [-] , O. Doležal [-] , T. Hynek [-] , L. Kmoch [-] , D. Pych [-] , O. Richter [-] , M. Kovařík [-] , T. Exner [-]

ŽK: 52. L. Pohanka , 89. J. Košík , 93. A. Baško - 49. D. Pych .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: VESELÝ Zdeněk - MLÁZOVSKÝ David (N), SOKOL Petr (N).