Kluky dobře znám a lehké to určitě nebude, popisuje Pavel Friš boj o krále střelců

Už podruhé na jaře se hráčem kola okresní soutěže na Prachaticku stal Pavel Friš. V jeho druhém povídání se Pavel zamýšlí nad odehranou částí jara, ale i nad budoucím derby s Vlacháčem.

0
Pavle, gratuluji ti ke druhému vítězství v anketě. Co na to říkáš?
Určitě mám radost, že jsem opět vyhrál a děkuji za to opět spoluhráčům, kteří pilně hlasovali.
Přidáš, jako pokladník, nějaký bonus za druhé vítězství, nebo dáš jen základní „částku“ za anketu?
Myslím, že i tak mě to opět bude stát dost. Kluci asi chtějí, abych zaplatil dokopnou. (smích)
V zápase s Horní Vltavici jsi vstřelil hattrick a Dub zvítězil 5-1. Jak bys hodnotil utkání?
První poločas se nám vůbec nepovedl, co se týká koncovky. Já sám jsem měl čtyři šance a o poločase jsem si to hodně vyčítal. Naštěstí Štěpán Bartizal hned po přestávce vyslal nechytatelnou pumelici (smích) a tenhle gól nám hodně pomohl. Pak si myslím, že už jsme hráli ve větší pohodě a dohráli jsme zápas vítězně. Musím ale vyzdvihnout bojovný výkon kluků z Vltavice, kteří skoro celý první poločas hráli v devíti a druhý dohrávali v deseti lidech.
Po našem prvním rozhovoru se vám povedlo zvládnout dva duely ze tří. Je určitě zbytečné se ptát, že jsi za to rád?
Mám vždy radost, když vyhrajeme a věřím, že to nebyly poslední body.
Co vám podle tebe chybělo při té jediné prohře, která přišla v Lažišti?
Určitě já. (smích) Ne, kluci jeli do Lažišť bez brankaře a navíc v deseti lidech. Někdo nemohl z pracovních důvodů, tří jsme byli na Moravě a k tomu ještě měli kluci hasičskou soutěž, což jsme věděli dlouho dopředu, ale bohužel jsme se s Lažištěmi na přeložení na neděli nedomluvili.
Už máš na kontě šestadvacet branek. Věříš, že tě tvoji protivníci nedoženou a vyhraješ krále střelců?
Jsem hodně soutěživý a určitě je to i můj cíl, jako každou sezónu, přeci jen jsem útočník. Kluky, kteří se se mnou perou o korunku, dobře znám a lehké to určitě nebude.
Zbývají vám čtyři zápasy v soutěži. Kolik očekáváš bodů z těchto čtyř duelů?
Doufám, že dvanáct.
Na který se zase naopak nejvíce těšíš a proč zrovna na derby proti Vlachovu Březí?
Derby beru hodně vážně. Ve Březí jsem toho hodně odehrál, ale v Dubu žiji třicet let. Na to nejde se netěšit.
Ještě před domácím duelem se Březí na vás čeká výlet do Svaté Maří. Jaký duel očekáváš?
Malé hřiště a styl hry, který by nám měl vyhovovat. Nic hezkého ke koukání to nebude, ale doufám, že vyhrajeme.
Poslední otázka. Stihl jsi za tu dobu zajít s klukama na ryby. nebo nebyl bohužel čas?
Ještě ne. Navíc já jezdím na ryby, až když je teplo a to zatím moc nebylo.