Jakub Doušek: Pokaždé před odjezdem na zápas si pustím doma pořádnej rock'n'roll .

V desátém kole Okresního přeboru Jakub Doušek otevřel svojí brankou proti Bohdalovu skóre zápasu. Po přestávce bohužel Nedvědice dvakrát inkasovala a odešla poražena. Naši čtenáři však tohoto čtyřiadvacetiletého univerzála, který v tomto zápase podal výborný výkon zvolili hráčem kola.

0
Gratuluji k vítězství v hlasování o hráče kola. Na jakém postu nastupujete?
Děkuji. Jsem univerzál. Kde mě trenér potřebuje, tam hraji. V posledním zápase jsem hrál na třech pozicích. První půlku jsem hrál na levé záloze, ve druhém poločase jsem hrál předstopera a na posledních 15 minut jsem šel do útoku. (smích)
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem jsem začal v pěti letech. A přivedl mě k němu můj soused Lojzík Zeman.
Pamatujete si, kdy jste vstřelil svoji první branku?
Přesně si to bohužel nepamatuji. Ale bylo to určitě někdy ve starších žácích, protože od přípravky až po starší žáky jsem byl brankář, ale pak jsem si zlomil ruku, tak jsem šel do útoku a tam se mě dařilo, tak jsem tam zůstal a do brány jsem se už nevrátil.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže? Pamatujete si tento zápas?
To mně bylo asi osmnáct. Bylo to proti Nové Vsi B a dokonce jsem dal i gól, ale prohráli jsme 4:1.
Nějaké úspěchy ve fotbale?
V žácích a dorostu jsem dvakrát slavil postup do vyšší soutěže, ale v mužích zatím na nějaký větší úspěch čekám.
Hrál jste za jiný klub než je Nedvědice?
Ano, hrál jsem za Doubravník, ale pak se fotbal v Doubravníku zrušil, tak jsem šel do Nedvědice.
Jak hodnotíte nedělní zápas s Bohdalovem?
Hodnotím ho hodně negativně a nejen proto, že jsme prohráli, ale hlavně kvůli naší předvedené hře. Je tedy pravda, že Bohdalov byl asi zatím nejlepší tým, proti kterému jsme letos hráli, ale i tak si myslím, že jsme mohli předvést rozhodně lepší výkon a vybojovat alespoň bod.
Byl jste zvolen hráčem kola. Jak se vám hrálo?
V prvním poločase, i když jsem vstřelil branku, se mně nehrálo moc dobře, ale druhou půlku se to zlepšilo a předvedl jsem solidní výkon. Ale mám rozhodně na víc. (smích)
Popište nám, jak jste vstřelil branku?
Náš střední záložník Petr Havíř dostal balón na pravý kraj velkého vápna, odkud se uvolnil a poslal do vápna výborný centr, který přeletěl hostujícího brankáře a dostal se až na zadní tyčku, tam už jsem dobíhal a míč jsem hlavou uklidil do odkryté brány. Pro mě nic složitého, hlavní zásluhu na brance měl Peťa Havíř.
Příští kolo odehrajete v Bobrové, co od zápasu očekáváte?
Po dvou prohraných zápasech neočekávám nic jiného než jasné tři body.
Na jaký zápas v sezóně se nejvíce těšíte?
Na každý zápas se těším úplně stejně, ale derby proti Věchnovu bude velice pikantní záležitostí.
Chtěl by jste si zahrát s Nedvědicí vyšší soutěž?
Tak určitě. Pevně věřím, že už letos se nám podaří postoupit.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Tak určitě. Trenér už mně pokutu poctivě zapsal. (smích)
Máte nějakou přezdívku?
Douša.
Máte nějaký rituál před zápasem?
Pokaždé těsně před odjezdem na zápas si pustím doma pořádnej rock'n'roll . (smích)
Co říká fotbalu vaše rodina, či přítelkyně?
Moje rodina mě vždycky velice podporovala. Když mají čas, tak se jezdí na zápasy dívat. A přítelkyni momentálně nemám.
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Sportuji velice často, kromě fotbalu si rád zahraji tenis, nohejbal, hokej.
Jak jste si v létě odpočinul od fotbalu?
V létě jezdíme se spoluhráči na různé turnaje, takže si od fotbalu vůbec neodpočinu. Ale to mě nevadí, aspoň nevypadnu z formy. (smích)