Na éru ve Viktorii Plzeň vzpomínám rád, dívá se zpět Martin Psohlavec

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 4. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Martin Psohlavec z týmu 1. FC Karlovy Vary. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Gratuluji k výhře v hlasování o Hráče 4. kola, co na ni říkáte?
Překvapilo mě to a jsem za to rád, ale důležitější byla pro mě výhra.
Zápas v Klatovech jste vyhráli 4:1, výhra se ale tak jednoduše nerodila, že?
Byl to bojovný zápas, Klatovy nás ve druhém poločase přehrávaly, ale my jsme dávali branky.
Toto utkání jste předehrávali v půlce srpna, protože jste postoupili do dalšího kola poháru, kde jste narazili na Táborsko a podlehli mu 2:6. Ohodnotil byste nám pohárové utkání?
V prvním poločase jsme byli vyrovnaným soupeřem, při trošce štěstí jsme mohli jít i do vedení, ale druhý poločas nás soupeř jasně přehrál a dal to najevo i počtem nastřílených branek.
Byl rozdíl mezi divizí a druhou ligou velký?
Určitě ano, navíc my máme velmi mladé mužstvo, většina hráčů teď začala v divizi.
Luky, jeden z členů kotle Buldoků, by se vás rád zeptal, jestli je pro tuto sezonu stanoven jasný cíl a to postup zpět do ČFL, nebo jestli chcete s mladým týmem ještě zůstat v divizi.
Hlavně máme cíl se udržet na špici tabulky v divizi a do dalších let se uvidí.
V letech 2006 – 2008 jste působil ve Viktorii Plzeň, vzpomínáte na tuto éru rád?
Ano, vzpomínám na ni rád, ale to už jsou bohužel jenom hezké vzpomínky.
Jaké bylo nastupovat po boku Tomáše Rady, Jana Lecjakse, Marka Jarolíma, Milana Petržely nebo Adama Varadiho?
Samozřejmě se mi s těmito hráči hrálo dobře a přál bych to zažít i jiným, mladším fotbalistům.
V týmu byli také obránce Petr Knakal a maďarský záložník Ferenc Róth, kteří nyní kopou za Doubravku. Jste se svými bývalými spoluhráči více v kontaktu?
S Petrem v kontaktu jsem, občas si napíšeme. S Ferdou se vidíme málo, jenom při utkání. Také už se těším na mistrovský zápas s Doubravkou.
Jak se vaše kariéra následně ubírala poté, co jste opustil Viktorku?
Z Viktorie jsem přestoupil na Slovácko, ovšem toto angažmá se nepovedlo a po půl roce jsem se vrátil do Karlových Varů.
Co bylo hlavním důvodem jít zkusit fotbal do Německa?
Dostal jsem nabídku do Landesligy Bad Kötzting, kde působilo několik Čechů, a chtěl jsem si vyzkoušet německý fotbal.
Teď už ale do současnosti. Jste ve Varech spokojený?
Ano jsem, máme dobrý kolektiv, jediné, co mě mrzí, je návštěvnost na zápasy. Chodí málo diváků, i když hrajeme na špici tabulky, ale chtěl bych poděkovat kotli Buldoků, kteří jsou fantastičtí a fandí nám i na zápasech venku.
Prozradil byste nám, čím se zabýváte mimo fotbal?
Na nic jiného nemám čas, protože mám rodinu a moji dva synové také sportují, hrají fotbal a hokej, tak se snažím je podporovat.
S čím jdete do následujícího utkání proti Rokycanům?
Samozřejmě bychom chtěli zvítězit, ale nic lehkého nás nečeká, uděláme vše, abychom získali tři body.