--

Frýdlant se střelecky probudil a odnesly to Hranice!

19

Frýdlant se do poločasu ujal dvoubrankového vedení, které po pauze udržel.

Nádherné počasí, bezvadná kulisa, 423 diváků, velmi dobrý výkon domácích okořeněný třemi brankami, prostě ideální fotbalové odpoledne ve Frýdlantu. Na naši půdu zavítal 14. tým tabulky z Hranic, který s 16 body hraje o záchranu soutěže. Frýdlant měl výborný vstup do zápasu a již v 8. minutě se trefil exligový Svatonský (1:0). Ve 33. minutě vytáhl skvělý zákrok Prepsl a zneškodnil tak největší šanci hostů v 1. půli. Ve 38. minutě mohl skóre navýšit Šnyta, ale to co se nepovedlo mu, dokonal ve 41. minutě Svatonský, který zvýšil přesnou střelou k tyči na 2:0

Druhý poločas nezačal pro domácí nejlépe, když se po faulu na jednoho z hranických útočníků kopala penalta, kterou bez problémů do sítě uklidil Kundrát (2:1). O dvě minuty později přišla rychlá odpověď. Šnyta se dokázal s míčem prodrat přes dva bránicí hráče a rozjásal více než 4 stovky domácích fanoušků (3:1). Nadále se servíroval svižný fotbal z obou stran, za1. BFK mohl dvakrát navýšit skóre Wludyka. V 55. minutě po krásné individuální akci střílel vedle, v 86. minutě jeho dělovku vytěsnil ven hranický gólman. Zajímavou příležitost měl i Dvořák, kterého ke skórování vybídl Svatonský. Hosté naopak hrozili ze standartních situací, ale bezchybný gólman Prepsl a spolehlivá frýdlantská defenzíva již drama nepřipustili. Celé utkání se hrálo ve skvělé atmosféře, o kterou se staral kotel neúnavně povzbuzujících frýdlantských fanoušků. Jedinou kaňkou v závěru utkání tak bylo zranění útočníka Soukupa, kterého musela po zápase odvést sanitka do nemocnice. Věřme, že jeho zranění nebude vážné a Petr bude brzy fit.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Jan Wludyka (záložník):: "Pro nás jsou to velmi důležité body, kdy jsme si výhrou upevnili naši pozici ve středu tabulky. Od začátku jsme šli za vítězstvím, pomohl nám rychlý gól z 8. minuty, který nás uklidnil. I přes snížení hostů ve druhé půli jsme na to dokázali rychle odpovědět a navýšit skóre. Za celý tým bych chtěl vyseknou poklonu našim fanouškům, kteří nás 90 minut hnali neúnavně dopředu."

O. Prepsl [-] - M. Střižík [-] , O. Dvořák [-] (81. M. Šigut [-] ) , O. Škorik [-] , J. Hrdlička [-] , D. Marek [-] - D. Kučera [-] , R. Šafner [-] , J. Svatonský [-] , M. Šnyta [-] (66. P. Soukup [-] ) , J. Wludyka [-] -