Rapotice porazily Rokytnici

10. M. Laš , 15. M. Sobotka , 26. M. Laš , 51. M. Sobotka - 17. M. Vahila , 33. M. Vahila
26

Rapotice si na domácím hřišti poradily s týmem ze suterénu tabulky a Rokytnici porazily 4:2.

Domácí po půli vedli

Utkání v Rapoticích začalo větší aktivitou domácího týmu. Hned v úvodu Michal Sobotka našel centrem Radka Valsu, ale jeho hlavičku brankář Široký dokázal lapit. Rapotice měly navrch a soupeře, který spoléhal na brejky, přehrávaly. Po akci středem pole zakončoval těsně vedle tyče Radek Valsa. Rokytnice hrozila ze standardek a po jedné z nich hlavičkoval těsně vedle Železník. V 10. minutě se přetažený centr dostal na zadní tyč k Milanu Lašovi a ten pohotově míč doklepl do sítě – 1:0. Po pár minutách Valsa uvolnil Martina Laše, jehož centr na malém vápně z první zužitkoval nejlepší střelec soutěže Michal Sobotka – 2:0. Ihned po rozehrání však chyboval Matoušek a toho využil ke snížení Marián Vahila – 2:1. Ve 26. Minutě se střelou pod víko trefil Milan Laš – 3:1. Hosté však ještě do přestávky snížili, když se podruhé v utkání trefil Vahila – 3:2

Rapotice vedení navýšily

Zlom nastal v 51. minutě, kdy míč dostal za obranu Michal Sobotka a přeloboval Širokého – 4:2. Pak už se zápas dohrával ve středu pole, Rapotice měly utkání pod kontrolou a soupeře téměř do ničeho nepustily. Výjimkou byl samostatný únik střídajícího Veleby, ale toho domácí brankář Laš vychytal.

Rokytnice hraje v úterý ve Starči, tam hrají o příštím víkendu i Rapotice.

FC Rapotice
Aleš Kolařík (vedoucí): Z pohledu naší hry byly k vidění dva odlišné poločasy. V první půli jsme se snažili hrát po zemi, do šancí jsme se dostávali po rychlých narážečkách středem hřiště či po centrovaných míčích. Měli jsme dostatek šancí, ale sráželo nás jejich neproměňování a pak také individuální chyby, které předcházely oběma vstřeleným gólům. Druhou půli jsme sice odstartovali dobře a vstřelili důležitou branku, ale poté naše hra velmi upadla. Zcela jsme rezignovali na rychlou kombinaci, brzdila nás nepřesná rozehrávka a přílišný počet doteků. Výsledek je pro nás důležitý, ale hra ve druhé půli měla k ideálu daleko. Věřím, že to byla pouze ojedinělá věc, která se v dalších utkáních již nebude opakovat.