--

--

--

36

Vedoucí Slavia Karlovy Vary zavítala ve šlágru 20. kola Fortuna Divize A do Rakovníka, kde diváci byli svědky čtyř branek a penaltového drama, které vyzněly ve prospěch hostů. Slavia se musela obejít bez svého kanonýra Martina Psohlavce, který tak přišel o zápas proti mateřskému týmu, a brankáře Dana Strnada, jenž onemocněl v den utkání. Do základní sestavy Karlových Varů se naopak vrátil Jan Kalina. Nejlepšího střelce soutěže Martina Psohlavce nahradil Milan Novotný. Slavia nastoupila do utkání proti Rakovníku bez náhradního brankáře.

Slavia se poprvé na jaře představila na přírodní trávě a v Rakovníku se mohla těšit stejně jako domácí z perfektně připraveného hřiště, nutno podotknout, že tamní správce odvedl fantastickou práci a podmínky pro fotbal byly vynikající. Do utkání vstoupil lépe vedoucí tým Divize A, který vycházel ze zabezpečené obrany a navíc byl nebezpečný směrem kupředu. Odměnou za aktivní hru byl Karlovým Varům vedoucí gól, o který se postaral po půlhodině hry Daniel Krlička. Vedení ovšem hostům vydrželo pouhých deset minut. Na hřiště přišel kvůli vynucenému střídání šestnáctiletý mladíček František Kalaš, který hlavou vyrovnal na 1:1.

Úvod druhého poločasu měl podobný průběh jako začátek zápasu, když fotbalisté Karlových Varů byli směrem dopředu lepším týmem a hra se po drtivou část hrací doby odehrávala na polovině Rakovníka. Udeřit ovšem mohli jako první domácí a také tak učinili, když Martin Pěkný fauloval v blízkosti šestnáctky a výsledkem toho byl volný přímý kop, který deset minut po přestávce dokonale rozehrál Jakub Sklenka a otočil utkání na stranu Rakovníka. Ačkoliv hosté inkasovali, stále byli na míči velice jistí a po hodině hry mohl vyrovnat po přihrávce Daniela Krličky kapitán Marian Geňo, brankář Zach ale podržel domácí úchvatným zákrokem.

Obrovská šanci Hráče minulého kola byla předzvěstí vyrovnávací branky, kterou krátce na to vstřelil Patrik Kořistka, když si naběhl na krásný centr Pavla Maňáka a vyrovnal na 2:2. Střelec poslední branky utkání navíc mohl dvacet minut před koncem skórovat znovu, jenže v samostatném úniku ho dokázal Radek Zach fantasticky vychytat. Další šanci měl Pavel Maňák, který mohl k asistenci přidat rozhodující gól, Radek Zach byl ale opět na místě a uchránil Rakovník od pohromy. Rakovník ve druhém poločase hrozil především centry ze stran, se kterými neměl Jiří Chára problémy. Nakonec rozhodly penalty a Slavia vyhrála.

Zdroj: slaviakv.cz

SK Rakovník
Karel Tichota (trenér): „Do Rakovníka jsme odjížděli s cílem bodovat. Byli jsme si vědomi síly domácích na vlastním hřišti, kde moc body neztrácejí. Chtěl bych dnes pochválit celé mužstvo, někomu se dařilo víc, někomu méně, ale všichni utkání odmakali, a i když jsme na začátku druhého poločasu prohrávali, tak jsem na hráčích viděl touhu se o výsledek poprat. I když jsme byli v závěru asi blíže k vítězství, než domácí, dva body z Rakovníka jsou pro nás cenné.“