--

--

Jičín naplno v Opavě

8

Úspěšný vstup do nového soutěžního ročníku moravskoslezské divize mají za sebou fotbalisté z Nového Jičína, kteří v minulém ročníku do posledních kol bojovali o příčky nejvyšší. Potěšitelné pro jičínské je to, že získali hned v prvním kole tři body na hřišti soupeře, odkud se body lehce nevozí, ale i způsob hry kterým  se prezentovali.

Od začátku utkání byli hosté aktivnější a do desáté minuty měli hned tři dobré šance ke skórování.

Tu největší nedal v desáté minutě Onřej Pyclík, který z pěti metrů mohl dávat „do prázdné“, ale přestřelil.

Domácí si vyloženou šanci nevypracovali a jejich útočné snažení hostující obrana dokázala bezchybně řešit.

Štěstí stálo při domácích i minutu před poločasem. To se Macíček napřáhl ke střele z dobrých 20 metrů a míč skončil na pravé tyči domácí branky.

Stejně aktivně začalo mužstvo FK Nový Jičín i druhý poločas.

Dvě šance v samém úvodu ještě úspěchem neskončily, ale v 50. minutě již bylo všechno jinak.

Opatřil ideální uličkou uvolnil z pravé strany naběhnuvšího kapitána Švece, ten se neukvapil, kličkou oklamal obránce, obešel i brankáře a přivedl hostující mužstvo do zaslouženého vedení – 1:0.

V 55. Minutě mohlo být hostům ještě veseleji.

Juříček z levé strany ideálně našel přihrávkou Pyclíka, ten sám postupoval na domácího brankáře, ale ten jej opět „vychytal“.

Je nutno říci, že domácí měli v brance svého nejlepšího hráče. Vynikající Vyklický totiž své mužstvo mnohokrát podržel.

Mezi 55. a 65. minutou se sice domácí postupně začali více pouštět do útočení, ale pak přišla 67. minuta, která přinesla jičínským další radost.

Brejkovou situaci vyřešil Švec nádherným centrem na z levé strany nabíhajícího obránce KissFarkase a ten přízemní bombou na vzdálenější tyč nedal domácímu brankáři šanci – 2:0

Utkání se zdálo být rozhodnuté, ale v 75. minutě přišla špatná - netaktická rozehrávka brankáře Ognjanova a domácí darovanou šanci využili ke snížení brankou Darmovzala na 1:2.

Další komplikace hostující mužstvo již nepřipustilo a tříbodový zisk z úvodního zápasu je tak naprosto zaslouženou odměnou za předvedený výkon.

Zdroj: s přispěním FK NJ