--

Žolík Velička posunul Frýdlant na druhé místo

19

V těžkém zápase rozhodl o třech bodech pro domácí až střídající Bohdan Velička.

Výhru 1:0 vystřelil v 71. minutě střídající Velička a tři body do tabulky divize E nás posunují na druhou příčku, což je nové maximum v historii našeho působení ve 4. nejvyšší soutěži. Že to ale byla v neděli pořádná fuška, o tom není pochyb. “Nebyl to vůbec lehký zápas a hlavně první půle byla z naší strany hodně špatná”, pustil se do hodnocení asistent trenéra Jiří Krejčí. V prvním poločase byla hra domácích více než nepřesná, chybělo zakončení, střela mezi tyče, a tak největší šanci měl v 17. minutě Wozniak, ale hlavou minul.

Po změně stran domácí svého soupeře přece jen zatlačili na jeho půlku, zejména v první čtvrthodině.  “Tam jsme měli dvě tutovky, bohužel jak Honza Svatonský tak i Ondřej Škorik nedali a nakonec to rozhodl až v 71. minutě střídající Bohdan Velička, který to trefil i s pomocí teče jednoho z hráčů Přerova. Hosté hrozili zejména z rohů a standardních situací. Pro zajímavost Přerov v první půli nekopal žádný roh, po změně stran jich zahrával 11 a musím říct, že výborně. Dost jsme s tím měli problémy. Dnes to ale moc pohledný zápas nebyl, samozřejmě za tři body jsme rádi. V Havířově jsme hráli mnohem lépe a vyšli naprázdno, dneska jsme se naštěstí prosadili. Pohled na tabulku a 2. místo je sice pěkný, ale musíme pracovat dále a stabilizovat naší herní stránku”, dodal Jiří Krejčí.

“Souhlasím, že to byl dnes těžký zápas, ze kterého jsme vytěžili důležité tři body a jsme na 2. místě. Co se týká gólu, tak do brejku jsme šli společně s Kučisem (David Kučera), kdy jsem využil jeho přihrávku. Původně jsem to chtěl střílet pravou, ale docela se mi ten prostor tam zavřel, tak jsem to přehodil na levou a s pomocí teče obránce jsem skóroval”, popsal svou první trefu v mistrovském zápase za muže devatenáctiletý útočník Bohdan Velička.

Zdroj: 1bfk.cz