--

--

Slavičín doma nezaváhal

15

Vlažným výkonem se prezentovali fotbalisté Frýdlantu na půdě Slavičína a po zásluze nezískali ani bod. Od úvodního hvizdu byli domácí aktivnější, hostům se nedařilo trvaleji se usadit v šestnáctce Slavičína, o vyložených šancích ani nemluvě.

Domácí mohli poprvé udeřit z trestného kopu, když běžela 26. minuta, ale míč skončil u připraveného Prepsla.

Zajímavá situace se nabídla pro hostující tým ve 36. minutě, kdy postupoval na gólmana Slavičína Klimas, ale vracející se obránci v poslední chvíli míč ukopli do zámezí.

Ve 40. minutě se poprvé radovali domácí, když se k dorážce po rohovém kopu dostal Elšík a nemýlil se. 1:0.

Ve 43. minutě mohlo být srovnáno, po centru Svatonského trefil míč hlavou do břevna Klimas. A tak se šlo do šaten s jednogólovým mankem pro hosty.

Ve druhé půli měli v 56. minutě na kopačkách další branku domácí, ale z dobré pozice slavičínský hráč přestřelil.

Otěže zápasu poté převzal zkušený kapitán Švach a dvěma góly v 65. a 81. minutě podtrhl svůj skvělý výkon. 3:0.

1. BFK Frýdlant se v 85. minutě zmohl pouze na korekci výsledku v podobě branky Veličky. 1:3.

Hosté tak ze Slavičína odjíždějí s prázdnou a ve vyrovnané tabulce klesli z druhé příčky na šestou. Reparát budou chtít fotbalisté 1. BFK složit na domácí půdě v neděli 7. 10. v 15 hodin proti Bohumínu.

Zdroj: 1bfk.cz

FC TVD Slavičín
trenér, Petr Slončík: V první půli jsme byli dobří na míči, v rozehrávce. Umožnil nám to soupeř, který hrál trochu zezadu. My byli naopak aktivní, silní na balonu, ale měli jsme si vytvářet díky tomu lepší šance a tu koncovku řešit jinak. Ke konci poločasu se nám podařilo dát branku a myslím, že tu první půli jsme vyhráli zaslouženě. Nicméně musím říct, že jsme tam měli i jednou štěstí, kdy soupeř nastřelil břevno při našem zaváhání, jinak to bylo dobré. Ve druhém poločase se obraz hry trochu změnil. Frýdlant změnil svůj styl hry, už to tolik nenakopával a snažil se hrát po zemi. Nicméně my díky tomu více vyčkávali na brejky, což se nám dvakrát podařilo výborně vyřešit. Navíc jsme tam měli pak ještě jednou velkou šanci a jeden neuznaný gól. V samotném závěru jsme si po chybě v rozehrávce nechali dát zbytečnou branku, ale zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Zdroj: www.fotbal-slavicin.cz

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
trenér, Martin Šrámek.: Jsem pochopitelně hodně zklamaný. Směrem dopředu jsme byli úplně bezzubí. Byl to dnes celkově ospalý, podprůměrný výkon. Z posledních 11 zápasů venku, snad kromě jednoho, vždy prohráváme v poločase 1:0. To se pak těžko otáčí, navíc nám kromě dlouhodobě zraněného Wludyky chyběl i Siekiera, kdy oba umí výborně zahrávat standardní situace, což je naše obvykle silná stránka a dnes nám vůbec standardky nešly. Doma proti Bohumínu musíme opět zabrat. Zdroj: 1bfk.cz

S. Vypušťák [-] - J. Žůrek [-] (53. V. Juřica [-] ) , T. Vaculík [-] , V. Kalus [-] , L. Mezírka [-] , O. Školník [-] , P. Švach [-] (83. D. Šťastný [-] ) , D. Horáček [-] (69. M. Goňa [-] ) , T. Kocián [-] , P. Elšík [-] , B. Fojtík [-]

O. Prepsl [-] - O. Škorik [-] , Z. Staněk [-] , J. Hrdlička [-] , D. Marek [-] , R. Wozniak [-] - R. Šafner [-] (67. P. Soukup [-] ) , O. Dvořák [-] (58. B. Velička [-] ) , D. Kučera [-] (79. M. Indra [-] ) , J. Svatonský [-] , D. Klimas [-] -

ŽK: 23. B. Fojtík , 45. D. Horáček , 76. P. Švach - 76. Z. Staněk , 90. D. Marek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Běhal Radek - VOJÁČEK Milan, SVOBODA Radek.