11.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Po výhře nad Kroučovou je Sýkořice na skvělém čtvrtém místě

21

Případná výhra by posunula Kroučovou do horní části tabulky, což bylo pro svěřence Petra Kovaříka velmi lákavé. Proti ale stála Kroučová, která chtěla napravit prohrané derby s Řevničovem. Tomu srdnatě vzdorovala, ale Sýkořici nakonec těsně podlehla.

První půle nerozhodně

Uběhlo deset minut a přítomní diváci byli svědky první branky. A velmi pěkné, neboť Liviu trefil nádherně přímý kop přes zeď a Sýkořice se šla radovat - 1:0. Domácí měli i další šance. Po rohových kopech nebo centrech se prosazoval Mutinský, Šulc nebo Linc, ale nemířili přesně. Liviu měl blízko další brance, ale jeho pokus zastavila tyč. Po slušných šancích, které byly neproměněny, udeřili hosté. Ve 38. minutě se prosadil po rohovém kopu Škuthan a stanovil poločasové skóre - 1:1.a

Tomeš si vybral slabší chvilku

Do druhého poločasu vstoupili domácí lépe, když se jim dařilo kombinovat, ale překonat Tomeše se jim prozatím nepovedlo. I mistr tesař se někdy utne a to přesně hostující brankář potvrdil. Pivoňka zahrával kop od praporku rohového a Tomeš jej nešikovně poslal do branky - 2:1. Ze zbytečné branky se oklepal a poradil si bravurně s pokusem Klíčem. Kroučová měla k dispozici jen přímý kop z dobrého místa, ale mířil do zdi. A když se následná střela nevešla mezi tři tyče, bylo o vítězi jasno.

Sokol Sýkořice
Petr Kovařík, trenér: "Těžké utkání se soupeřem, který hrál hlavně dlouhé balony vrchem, takže si moji stopeři hodně zaskákali, ale vše uhráli v pohodě a co nezvládli, sebral gólman. Po přímáku Livia jsme šli do vedení, ale po závaru před naší brankou soupeř srovnal. Ve druhém poločase jsme hrozili hlavně po lajnách, kdy P. Linc zakončoval hned třikrát a Z. Klíč hned čtyřikrát, ale gólman hostí vše lapil. Vítěznou branku jsme dosáhli pomocí gólmana hostí, který udělal jedinou chybu, ale ta stála hosty nějaké body. Musím své hráče pochválit za ochotu tvrdě makat a za tu práci jsou odměněny sérií výher a nárůstem bodů."

D. Růžička [-] - D. Peteřík [-] , M. Pivoňka [-] (88. J. Slabý [-] ) , P. Linc [-] (82. P. Richter [-] ) , M. Vančura [-] (46. F. Krejčík [-] ) , J. Mutinský [-] (63. M. Hříbal [-] ) , Z. Klíč [-] (90. P. Brabec [-] ) , -. Liviu [-] , J. Šulc [-] , L. Karas [-] , M. Šnobl [-]