Otrokovice zvládly důležitý zápas

11. P. Dolejš , 53. P. Mucha (p.) - 14. J. Kiška , 39. J. Hladík , 83. A. Bahounek
13

Ve Velkém Meziříčí vyhrály Otrokovice brankou z 83. minuty 3:2.

Do utkání vstoupilo Velké Meziříčí výborně. Hned po jedenácti minutách se totiž domácí tým dostal do vedení. Po akci na křídle přišel centr Demetera, který z jedné zakončil do sítě Petr Dolejš a Velké Meziříčí vedlo 1:0. Ale na odpověď hostujícíh Otrokovic se nečekalo dlouho. Konkrétně jenom tři minuty. Po chybě v domácí obraně a brejkové situaci vrátil remízový stav Jiří Kiška a začínalo se od začátku. Po třiceti minutách hry byl po faulu na Demetera nařízen pokutový kop. K jeho exekuci se postavil domácí Komínek, ale brankář Semanko mu jeho pokus chytil a Komínek tak Velkému Meziříčí vedení nevrátil. A to Otrokovice potrestaly šest minut před poločasovou přestávkou. Brankář Pokorný vyrazil střelu jen před sebe, kde byl volný Jan Hladík a míč dorazil do domácí branky.

Osm minut po změně stran hosté opět faulovali ve svém pokutovém území a byla to již druhá penalta v zápase pro Velmez. Tentokrát jej zahrával Patrik Mucha a byl úspěšnější než jeho spoluhráč a srovnal. Potom se dlouho hrálo za remízového stavu 2:2, který rozsekl až sedm minut před závěrečným hvizdem hostující Adam Bahounek, pro kterého to je druhý gól ve druhém zápasem po sobě. Po faulu Puži před vlastním vápnem Bahounek trefil přímý kop tak, že Pokorný neměl šanci. Domácí tak mohli litovat nevyužité převahy, kdy měli šance Simr, Dolejš, Mucha i Demeter a Otrokovice vyhrály 3:2.

FC Velké Meziříčí
Libor Smejkal - trenér Velkého Meziříčí: Dnes jsme byli potrestání za neproměňování brankových příležitostí a pokutových kopů. Naše obranná činnost je plná chyb a soupeř toho dokázal využít. Ve předu jsme si dnes vypracovali hodně dobrých brankových příležitostí, ale se zakončením, hlavně ve druhém poločase jsme měli velké problémy. Zdroj: www.fcvm.cz

T. Pokorný [-] - P. Mucha [-] , D. Komínek [-] , L. Berka [-] , R. Demeter [-] , V. Crkal [-] (74. D. Krčál [-] ) , E. Smejkal [-] (46. M. Puža [-] ) , P. Simr [-] , R. Šuta [-] , P. Dolejš [-] , M. Kriegsmann [-]