21.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

Penalty rozhodly ve prospěch Nýrska

24

Utkání mezi sousedy v tabulce musely rozhodnout až pokutové kopy

Dominance Nýrska

V rámci 21. kola KP se utkaly týmy Nýrska a Tlumačova. Ani jednomu z týmů se příliš nedaří a tak se čekala vyrovnaná bitva.

První poločas ale patřil jen jednomu týmu a to domácím. Ti svého soupeře zatlačili a vytvořili si velké množství šancí. Ujala se však jen jediná, konkrétně ta z 19. minuty, kterou zakončil za záda Touše Čanecký.

Nýrsko mělo několik dalších gólovek, ty však skvěle zneškondil tlumačovský gólman.

Po prvních pětačtyřiceti minutách byl tak stav 1:0 pro Okulu.

Malík srovnal

Pokud první dějství patřilo domácím, pak to druhé bylo v režii hostí, kteří se dostávali do větších a větších příležitostí, což vyústilo ve vyrovnávací branku, kterou vstřelil v 70. minutě Malík.

V 82. minutě navíc dostal červenou kartu obránce Nýrska Brož a domácí tak měli co dělat, aby podruhé neinkasovali.

Skóre 1:1 však svítilo na tabuli i po závěrečném hvizdu a tak se šlo na pokutové kopy.

Přehlídka neproměněných penalt

Z bodu navíc se nakonec radovalo Nýrsko, i když Tlumačov měl třikrát možnost zápas ukončit. Ani jednu však hosté neproměnili a tak na ně zbyl "pouze" bod.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán domácích: Naše trápení pokračuje. Z našeho pohledu zapas dvou rozdílných poločasů. V 1. poločase hra pod kontrolou a plno šancí, kdy se mělo jít do šaten za stavu minimálně 3:0, jdeme pouze s jednogólovým náskokem, který špatnou druhou půli ztratíme. Nakonec můžeme být rádi za 2 body, vzhledem k vyloučení a těžko popsatelnou hrůzou při penaltách, kdy jsme měli jak my, tak hosté místo dělby bodů dostat od každého z trenérů pár facek a jít domů bez bot.

TJ Start Tlumačov
Michal Frček, hráč hostí: Odehráli jsme otevřenou partii s týmem, který patří do KP už nějakou dobu. První půlku jsme se nedokázali adaptovat na jednoduchou a přímočarou hru soupeře. Několikrát nás podržel golman, ale přesto jsme po nedůrazu na straně hřiště inkasovali. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem aktivněji. Přestali jsme nakopávat a začali kombinovat i po stranách hřiště. Odměnou bylo vyrovnání. V penaltách jsme měli třikrát možnost zlaté trefy, ale vždy jsme zklamali. Nakonec nás Nýrsko udolalo a získalo bod navíc.

J. Moravec [-] - M. Lucák [-] (85. A. Antonovics [-] ) , M. Brož [-] , J. Lužný [-] , J. Čanecký [-] , I. György [-] (72. J. Pavlík [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] , T. György [-] , I. Varga [-] , J. Kopřiva [-] , D. Kotlan [-] (46. P. Výtisk [-] )

J. Touš [-] - J. Malík [-] , R. Šindelář [-] , T. Čadek [-] (59. L. Svoboda [-] ) , F. Copák [-] , K. Hamor [-] , M. Frček [-] (67. J. Podestát [-] ) , J. Pfeifer [-] , L. Hruška [-] , M. Wolf [-] (78. T. Řezníček [-] ) , M. Tesař [-]

ŽK: 84. J. Lužný , 88. A. Antonovics - 70. L. Hruška , 82. R. Šindelář . ČK: 82. M. Brož .
Počet diváků: 83. Rozhodčí: Homr Michal - MAZANEC Marek, PENA Miroslav.