29.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Nýrsko přehrálo Horní Břízu

19

Duel týmů ze středu tabulky dopadl lépe pro domácí, kteří zvítězili jasně 3:0 a vyhoupli se tak na šestou příčku..

Gól do kabin srazil hosty

Již od úvodních minut byli aktivnější hráči Okuly, kteří ale i přes velké procento držení balónu Schimmera ve svatyni Horní Břízy příliš neohrozili.

Velikou zásluhu na tom měla výborně organizovaná obrana hostů, která zvládala utkání po taktické stránce na výbornou.

Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 0:0, vzal na sebe zodpovědnost kapitán Nýrska Tomáš György a pěknou střelou překonal gólmana hostů.

Nýrsko přidalo ještě dvě branky

Vzhledem k inkasované brance museli hráči Horní Břízy trochu opustit od jejich defenzivního pojetí hry a tím pádem otevřít obranu.

I přes závary před Moravcovo brankou dokázala Okula gólu soupeře zabránit a navíc vstřelila ještě dvě branky po rychlých akcích.

Tu první měl na svědomí Ivo György, který v 55. minutě zvýšil na 2:0.

Nýrsko si poté zápas hlídalo a prostřídalo hned několik hráčů. Definitivní tečku dal za utkáním útočník Varga v 71. minutě.

Výsledek 3:0 se již neměnil a domácí tak berou další tři body a stoupají tabulkou.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán domácích: Strašně nepříjemný soupeř nám dělal první poločas problémy v tom smyslu, ze jsme si nevěděli rady s jejich dobře organizovanou obranou. Gól do šatny byl však zásadním zlomem utkání, kdy soupeř musel trochu vylézt z obranné ulity a my to druhou půli měli jednodušší. Posledních 20 minut se tak dohravalo, mohli jsme v klidu vystřídat a pošetřit síly na poslední kolo.

J. Moravec [-] - M. Lucák [-] (83. M. Jarko [-] ) , M. Brož [-] , J. Lužný [-] , J. Čanecký [-] (77. M. Valenta [-] ) , I. György [-] (65. M. Bastl [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] (71. J. Pavlík [-] ) , T. György [-] , I. Varga [-] , J. Kopřiva [-] , P. Výtisk [-]

SK Horní Bříza
J. Schimmer [-] - J. Kraček [-] , T. Frank [-] , P. Chocholatý [-] , T. Lomoz [-] , J. Šmucler [-] , V. Kožíšek [-] , S. Rous [-] , A. Lavička [-] , R. Šimice [-] , J. Mašek [-]

ŽK: 64. M. Lucák , 76. M. Brož - 59. J. Mašek , 68. V. Kožíšek .
Počet diváků: 127. Rozhodčí: Pena Miroslav - PETRŽELKA František, MAZANEC Marek.