54. Š. Chwaszcz , 83. Š. Chwaszcz - 58. A. Krč , 81. J. Ambrozek (p.)
18

Fotbalisté Uničova remizovali v Uherském Brodě 2:2.

Téměř bez fotbalu

Fotbalisté Uherského Brodu v minulém kole vstřelilo na domácím hřišti Otrokovicím pět branek během pouhých třinácti minut. Na toto vítězství chtěli navázat proti Uničovu.

V úvodu utkání to tak, ale nevypadalo. Ani jeden z týmů si nemohl vytvořit žádnou větší šanci. Mnoho fotbalového toho totiž na velice obtížném terénu v prvních třiceti minutách k vidění nebylo. „Míč byl neustále ve vzduchu a snad se nedotknul trávy,“ hodnotil hostující trenér Dušan Žmolík.

Jeho tým potom byl trošku lepším a nějaké náznaky šancí si vytvořil. Naopak domácí celek téměř do ničeho nepustil. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Čtyři branky

Ve druhém poločase začali opět lépe hosté, ale Uherský Brod byl tím, kdo udeřil jako první. Po devíti minutách po změně stran rozehrávali domácí z poloviny hřiště standardní situaci a Šimon Chwaszcz dostal mnoho prostoru na hranici pokutového území, míč si zpracoval na prsa a následně z otočky z voleje napálil míč do šibenice.

Uničov však reagoval hned po čtyřech minutách. Hapal dostal nadvakrát míč z pravé strany do vápna a vysoký centr si našel v souboji Aleš Krč a hlavičkou křížem vyrovnal.

Následně měl Uničov více ze hry a svoji převahu zužitkoval ve vedoucí branku. Devět minut před koncem předvedl krásnou rychlou akci na jeden dotek a ve vápně domácích byl faulován David Bača. K  exekuci nařízeného pokutového kopu se postavil Jan Ambrozek a bezpečně utaženou ranou k tyči otočil utkání, i když brankář domácích směr jeho rány vystihl.

Jenže hned dvě minuty potom přišla další standardka, která letěla na hlavu Šimona Chwaszcze, který vyrovnal na konečných 2:2.

SK Uničov
Dušan Žmolík - trenér Uničova: V prvních třiceti minutách to nebyl hezký fotbal. Hrálo se na těžkém terénu a míč byl neustále nahoře. Téměř se nedotkl trávy. Potom jsme byli lepším týmem a soupeře jsme snad do ničeho nepustili. Stejně jsme začali i druhý poločas, ale inkasovali jsme. Na hráče, který nám dal obě branky jsme se připravovali a u první branky dostane tolik prostoru... Druhý gól byl podle mě laciný. Ten míč letěl snad tři hodiny. Myslel jsem si, že už si to pohlídáme. Herně jsme měli vyhrát, ale když dostaneme takové góly, tak to nejde. Klukům ale jinak není, co vytknout, ale bod je málo.